Afera outsourcingowa

0
142

Klub Parlamentarny Twojego Ruchu 4 marca 2015 o g.13 organizuje w gmachu Sejmu konferencję prasową – Afera outsourcingowa. Poprowadzi ją poseł Twojego Ruchu Jerzy Borkowski.

W styczniu 2015 r. w Katowicach formalnie zawiązało się “Porozumienie na rzecz przedsiębiorców poszkodowanych w outsourcingu pracowniczym przez organy administracji państwowej RP”. Dokument powołujący podpisało już kilkudziesięciu sygnatariuszy.

Porozumienie powołano po tym, jak ZUS zwrócił się o uregulowanie płatności do firm, które korzystały z usług agencji Zdzisława K. Zdzisław K. naraził 25 tys. pracowników z prawie 500 firm w Polsce na poważne kłopoty. Nie odprowadzał ich składek do ZUS. Jak ocenia wrocławska prokuratura, powiązane ze sobą agencje Royal, Centrum Niderlandzkie i K.U.K., nie wpłaciły do ZUS 60 mln zł. Suma ta jednak zdaniem prokuratury wrocławskiej może wzrosnąć nawet do 120 mln zł. Problem w tym, że Zdzisław K. uciekł za granicę a ZUS zwrócił się o uregulowanie płatności do firm, które korzystały z usług agencji.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here