Bez przegapienia

0
76

W 1990 roku Adam Krzanowski przerwał studia i wyjechał do USA zarobić na życie. Nie miał na początku szczęścia, bo przez wiele tygodni nie mógł znaleźć żadnej stałej pracy.

– Pieniądze się kończyły i zamierzałem już wracać – opowiada. Wtedy znalazł w gazecie ogłoszenie niewielkiej nowojorskiej firmy Wythe, produkującej krzesła do restauracji. Potrzebowali kogoś do rozładowywania towaru z samochodów. Zahaczył się. I szybko piął się po szczeblach kariery. Po dwóch latach był już menedżerem w niewielkiej fabryczce. Przed powrotem do Polski poszedł pożegnać się z właścicielem Henrym Sternem. Powiedział mu wtedy, że chciałby kupować produkowane przez niego krzesła i sprzedawać w Polsce.

– Mam lepszy pomysł – odpowiedział wtedy Stern. – Zróbmy to razem.

Tak narodził się światowy potentat w produkcji krzeseł biurowych – krośnieńska grupa Nowy Styl założona przez braci Adama i Jerzego Krzanowskich oraz Henry’ego Sterna.

Zarabiali od małego

Adam Krzanowski mówi, że gdyby nie krzesła na pewno prowadziłby z bratem inny biznes, bo od najmłodszych lat ich marzeniem było posiadanie własnej firmy i zarabianie wielkich pieniędzy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here