Bruksela czeka na Camerona

Czas czytania
mniej niż
1 minuta
Przeczytałeś już
Odsłony
2 636

Bruksela czeka na Camerona

28 Czerwiec 2016 - 14:02
0 Komentarze/y)

Wszystko kręci się wokół Breksitu, choć wywołany nim szok powinien powoli mijać. Obniżki ratingów dla Wielkiej Brytanii były spodziewane już od piątku, więc w zasadzie przypieczętowały to, co i tak musiało się stać.

Brytyjczycy będą powoli przystosowywać się do nowej rzeczywistości, co zajmie im trochę czasu i pewno nie będzie przyjemne. Za komfort życia wyłącznie we własnym gronie przyjdzie im trochę zapłacić, o czym przypomniał im kanclerz skarbu George Osborne: Wielka Brytania zbiednieje, trzeba będzie ciąć koszty i chyba podnosić podatki. Osborne popsuł humory Brytyjczykom, pewno nie mniej niż reprezentacja Anglii, która przegrała z Islandią.

Wydarzeniem dnia jest dwudniowy szczyt Unii Europejskiej, podczas którego premier David Cameron powie o Breksicie. Konkretów raczej nie będzie, ale europejscy przywódcy będą mogli wysłuchać brytyjskiego premiera i usłyszeć przynajmniej zarys strategii wyjścia z UE. Niektórzy przedstawiciele Brukseli bardzo tego chcą, i dość zdecydowanie popychają Londyn ku wyjściu. Na razie nie wygląda na to, by rozstanie Unii z Wielką Brytanią przebiegało gładko. Brytyjczycy będą walczyć o swoje interesy, z czego Berlin i Paryż zdają sobie sprawę.

Dodaj nowy komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.