Co zrobić gdy długi po świętach stają się kłopotem?

0
75

Świąteczna gorączka zakupów powoduje, że sięgamy głębiej do swoich portfeli. Kusiły nas sklepy i kusiły firmy oferując pożyczki i kredyty. Co zrobić gdy długi po świętach stają się kłopotem?

– Jeżeli zrobiliśmy sobie zadłużenie na karcie kredytowej to jest tutaj trochę łatwiej, bo jeżeli obecnie nie dysponujemy większymi pieniędzmi to możemy spłacać minimalną kwotę, zwykle jest to 5 proc. Jeżeli ktoś zaciągnął kredyt na święta i już w styczniu zastanawia się jak spłacić kredyt to znaczy, że niezbyt odpowiedzialnie podszedł do swojego budżetu domowego – mówi newsrm.tv Mikołaj Fidziński, analityk comperia.pl.

Jeżeli zaciągamy kredyty to koniecznie musimy sprawdzić w swoim budżecie domowym czy jest miejsce na ratę. W tym celu najlepiej jest podsumować ile wydajemy np. na wyżywienie, na samochód, na czynsz, na rachunki.

Jeżeli ktoś nie radzi sobie ze spłatą kredytu czy pożyczki świątecznej to jest na to kilka sposobów. Można poprosić w banku o wydłużenie okresu spłaty, przez co rata nieco spadnie. Można poprosić w banku o tzw. wakacje kredytowe, czyli aby cała rata lub jej część kapitałowa nie była pobierana – dodaje Mikołaj Fidziński.

źródło: Newsrm.tv

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here