Euro (kasa) 2016

0
70

Gdyby polscy piłkarze wygrali Euro 2016, zarobiliby ponad 32 mln zł do podziału. 12 mln dostali za sam awans do finałów mistrzostw Europy. Docierając do ćwierćfinałów zainkasowali ok. 8 mln zł. do podziału.

W puli 301 mln euro

Europejska Federacja Piłkarska (UEFA) przygotowała do podziału między wszystkich uczestników mistrzowskiego turnieju łącznie 301 mln euro. To aż o 54 proc. więcej niż w 2012 roku, kiedy między reprezentacje rozdysponowano 196 mln euro. Wprawdzie w obecnych mistrzostwach uczestniczyła po raz pierwszy rekordowa liczba 24 drużyn, ale i tak każda z nich zarobiła znacznie więcej niż w poprzednich edycjach.

Władze Polskiego Związku Piłki Nożnej z radą drużyny ustaliły, że piłkarze otrzymają w formie premii 40 proc. kwoty, jaką za udział w turnieju przekaże związkowi UEFA. A wysokość tej kwoty uzależniona była od wyników osiągniętych na francuskich boiskach. Za każde zwycięstwo w fazie grupowej UEFA zapłacił milion euro, a pół miliona za remis. Awans do następnej fazy turnieju wyceniono na 1,5 mln euro, a przejście do ćwierćfinału na 2,5 mln.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here