Frankowicze protestowali w Warszawie

1
80

Stowarzyszanie “Stop Bankowemu Bezprawiu” zorganizowało w sobotę (10 października br.) w Warszawie przed Pałacem Prezydenckim manifestację osób, które zaciągnęły kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich.

Manifestanci przekazali na ręce prezydenckiego ministra Macieja Łopińskiego petycję, w której znalazły się postulaty m.in. likwidacji bankowego tytułu egzekucyjnego (BTE) i wstrzymania egzekucji prowadzonych na jego podstawie, przewalutowania kredytów po kursie z dnia wypłaty, administracyjnego usunięcia klauzul niedozwolonych w umowach z bankami oraz ograniczenia odpowiedzialności dłużników do wartości nieruchomości.

Demonstrantów poparli politycy różnych ugrupowań opozycyjnych.

 

1 COMMENT

  1. Niektóre postulaty petycji nie są sprawiedliwe. Likwidacja BTE i usunięcie niedozwolonych klauzul w umowach powinny mieć miejsce już dawno temu, natomiast nie ma logicznych wyznaczników przemawiających za przewalutowaniem kredytów po kursie z dnia wypłaty. Nikt mi nie wmówi, że ludzie podpisywali umowy z bankami nie wiedząc, że kurs może ulec zmianie. Gdyby frank drastycznie zmalał to raczej nie wnosiliby wniosków o podwyższenie do dnia wypłaty.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here