Kolejne zatrzymania w sprawie SKOK Wołomin

0
67

Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw oraz wyłudzania kredytów usłyszało kolejnych 10 osób należących do gangu „pożyczkowego” w wołomińskim SKOK. Grupę, której rolą było organizowanie tzw. słupów oraz dokumentacji potrzebnej do uzyskania kredytów, zatrzymali policjanci z CBŚP. Według śledczych osoby te wyłudziły co najmniej 183 mln zł.

O kolejnych zatrzymaniach w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim i prowadzonym przez policjantów z tamtejszego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji poinformowała rzeczniczka CBŚP Katarzyna Balcer. Dotychczas w tym śledztwie zarzuty przedstawiono kilkudziesięciu osobom. Większości grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Inne śledztwo w sprawie SKOK-ów nadzoruje też Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie. Dotyczy ono działającej od początku 2013 r. na terenie woj. zachodniopomorskiego zorganizowanej grupy przestępczej. W tej sprawie zarzuty usłyszało 13 osób, miały one narazić SKOK Wołomin na co najmniej 163 mln zł strat

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here