Kolejny komornik wydalony ze służby

Czas czytania
1 minuta
Przeczytałeś już
Odsłony
2 755

Kolejny komornik wydalony ze służby

15 Kwiecień 2016 - 09:52
Kategoria:
1 Komentarz

Komisja Dyscyplinarna przy Krajowej Radzie Komorniczej w Warszawie, na wniosek ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro z listopada 2015 r., decyzją z dnia 13 kwietnia 2016 r. wydaliła ze służby Konrada C. – Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu.

Minister sprawiedliwości niezwłocznie po ustaleniu, że doszło do nieprawidłowości w prowadzeniu kancelarii zawiesił komornika w wykonywaniu jego czynności. Jednocześnie skierował do komisji dyscyplinarnej wniosek, w którym domagał się orzeczenia wobec Konrada C. najsurowszej kary dyscyplinarnej – wydalenia ze służby komorniczej. Zostały mu zarzucone czyny polegające na uniemożliwianiu przeprowadzania kontroli kancelarii, by uniknąć odpowiedzialności dyscyplinarnej i karnej. Komisja dyscyplinarna w całej rozciągłości podzieliła przytoczone przez ministra sprawiedliwości argumenty co do rodzaju zawnioskowanej kary i uznała go za winnego zarzucanych czynów, wydalając ze służby komorniczej. Orzeczenie to nie jest prawomocne.

Aktualnie w Prokuraturze Rejonowej Poznań – Stare Miasto w Poznaniu, z zawiadomienia ministra sprawiedliwości, toczy się postępowanie przygotowawcze w sprawie spowodowania niedoboru środków pieniężnych i innych nieprawidłowości stwierdzonych w kancelarii wyżej wymienionego komornika.

Źródło: Komunikat MS

Mamy 1 Komentarz

Obrazek użytkownika Jan

Polacy są zbulwersowani bezkarnością i nadużywaniem władzy przez komorników. Potrzebne są konkretne i szybkie zmiany.

Dodaj nowy komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.