Kolejny komornik wydalony ze służby

1
80

Komisja Dyscyplinarna przy Krajowej Radzie Komorniczej w Warszawie, na wniosek ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro z listopada 2015 r., decyzją z dnia 13 kwietnia 2016 r. wydaliła ze służby Konrada C. – Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu.

Minister sprawiedliwości niezwłocznie po ustaleniu, że doszło do nieprawidłowości w prowadzeniu kancelarii zawiesił komornika w wykonywaniu jego czynności. Jednocześnie skierował do komisji dyscyplinarnej wniosek, w którym domagał się orzeczenia wobec Konrada C. najsurowszej kary dyscyplinarnej – wydalenia ze służby komorniczej. Zostały mu zarzucone czyny polegające na uniemożliwianiu przeprowadzania kontroli kancelarii, by uniknąć odpowiedzialności dyscyplinarnej i karnej. Komisja dyscyplinarna w całej rozciągłości podzieliła przytoczone przez ministra sprawiedliwości argumenty co do rodzaju zawnioskowanej kary i uznała go za winnego zarzucanych czynów, wydalając ze służby komorniczej. Orzeczenie to nie jest prawomocne.

Aktualnie w Prokuraturze Rejonowej Poznań – Stare Miasto w Poznaniu, z zawiadomienia ministra sprawiedliwości, toczy się postępowanie przygotowawcze w sprawie spowodowania niedoboru środków pieniężnych i innych nieprawidłowości stwierdzonych w kancelarii wyżej wymienionego komornika.

Źródło: Komunikat MS

1 COMMENT

  1. Polacy są zbulwersowani bezkarnością i nadużywaniem władzy przez komorników. Potrzebne są konkretne i szybkie zmiany.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here