Komornicza akcja specjalna

0
70

Na Youtubie pojawił się film z zajęcia ciągnika i maszyn rolniczych u kolejnego nie dłużnika.

Znów bohaterem mediów jest Michał Kubik, asesor komorniczy z łódzkiej kancelarii Jarosława Kluczkowskiego. Ten sam , który zajął ciągnik Radosława Zaremby – rolnika spod Mławy i auta 5 innych osób, które żadnych długów nie miały a straciły samochody i maszyny rolnicze.

Tym razem chodzi o traktor,  maszyny rolnicze i samochód. Poszkodowani Piotr Kowalski i Zbigniew Woźniak nie są dłużnikami. Dłużniczką jest żona Kowalskiego. Kobieta od dłuższego czasu nie mieszka z mężem, jest wymeldowana, ma z mężem rozdzielność majątkową. Natomiast Woźniak nie ma ze sprawą nic wspólnego, oprócz tego, że dzierżawił kawałek placu Kowalskiemu. Właśnie na tym placu stał ciągnik oraz rozsiewacz nawozów. Wszystko warte ponad 200 tys. zł. Traktor Kowalski leasinguje a maszyny należą do Woźniaka.

Podczas akcji przeprowadzonej przez Kubika samochód straciła też teściowa pana Piotra (komornik bardzo szybko go sprzedał). Ciągnik nadal jest zajęty. Tylko maszyny drugiego poszkodowanego sąd zwolnił spod zajęcia.

Wszystko odbyło się 8 października 2014 r.. Kowalski ma na dzierżawionym placu kamery więc cała akcja asesora Kubika została nagrana. Film do obejrzenia tu.

Na posesję w miejscowości Boczki Domeradzkie przybywa ekipa, która ma przeprowadzić zajęcie. To ci mężczyźni i kobieta w towarzystwie policji. Potem nadjeżdża Michał Kubik, parkuje tak by zablokować ciągnik. Widać jak wysiada z czarnego samochodu. Od razu pojawiają się lawety. Wszystko jest przygotowane. Asesor nie musi poszukiwać majątku wie po co przyjechał. Podczas egzekucji obecni są policjanci. Rozmawiają z grupą egzekucyjną i z Kowalskim. Mężczyzna pokazuje jakieś papiery. Nic nie pomaga. Ekipa komornicza zabiera się za wywożenia maszyn. Rolnik skarżył się reporterce TVP Info, że informował czyj to sprzęt i, że  on sam nie ma długów. Policjanci straszyli  rolnika, że zostanie zatrzymany na 48 godzin, jeśli będzie utrudniał egzekucję.

W postępowaniu uczestniczy także mężczyzna (chodzi trzymając rękę w kieszeni,  rozmawia przez telefon). Był obecny podczas innych egzekucji w czasie których zabierano majątek nie-dłużnikom. Nazywa się Grzegorz Kubalewski. Wiemy, że jest współpracownikiem kancelarii prawnej Sokrates, reprezentującej wierzycieli. W dokumentacji wpisany jest jako dozorca zajętego majątku. Wszyscy, którym Kubik zajmował bezpodstawnie majątek, tak jak Zarembie, opowiadają, że w zajęciu uczestniczy kobieta. Tu są dwie. Jedna jest pracowniczką kancelarii komorniczej. Druga nie wiadomo.  Jedna z ofiar Kubika – Katarzyna Walkowska (straciła prywatne auto i ma zajęte 4 firmowe) relacjonowała, że kobieta uczestnicząca w zajęciu chodziła po jej biurze i grzebała w firmowych dokumentach. Jak zakończyła się ta egzekucja? Piotr Kowalski ma nadal zajęty i zabrany ciągnik. Zbigniewowi Woźniakowi sąd oddał maszyny.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here