Komornik zajął wozy strażackie

0
64

Komornik zajął samochody straży pożarnej znajdujące się w warsztacie zadłużonego mechanika Mariusza K. Sprawę monitoruje już Ministerstwo Sprawiedliwości. Prokuratura w Łukowie sprawdza, czy komornik przekroczył swoje uprawnienia i działał na szkodę interesu publicznego lub prywatnego.

Jeden z zajętych wozów należy do Ochotniczej Straży Pożarnej Lipno w gminie Platerów, a drugi do OSP Wysoczyn w powiecie otwockim. Wozy stały u mechanika, czekając na naprawę.

Tymczasem komornik Grzegorz Bartyś tłumaczy, że prawo nakłada na komornika obowiązek zajmowania rzeczy, które znajdują się we władaniu dłużnika. Komornik nie jest od badania prawa własności. Sąd to rozstrzyga. Komornik zwraca uwagę, że dłużnik dopiero 2 miesiące po otrzymaniu zawiadomienia o zajęciu wozów poinformował, kto jest ich właścicielem. Na miejscu, przy żadnym z samochodów, nie było dokumentów świadczących, że to własność Ochotniczej Straży Pożarnej. Równocześnie wskazuje, że Mariusz K. prowadzi działalność gospodarczą związaną z handlem nowymi i używanymi wozami strażackimi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here