Ranking najlepszych lokat

0
67

Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl przygotowali ranking najlepszych lokat. Czy pomimo niskich stóp procentowych da się zarobić na oszczędzaniu?

Niskie stopy procentowe pomimo tego, iż cieszą kredytobiorców, spędzają sen z powiek tym, którzy pragną zarabiać na swych oszczędnościach. – Obecnie różnica na poziomie oprocentowania najlepszych ofert i średniej rynkowej potrafi sięgać kilku punktów procentowych. Na przykład średnie oprocentowanie kwartalnego depozytu na kwotę 10 tys. zł wynosi dziś 1,49 proc. w skali roku. Z kolei parametr ten dla pięciu najlepszych lokat wynosi 3,59 proc. – mówi Jacek Kasperczyk, główny analityk Comperia.pl. – Tak duża różnica pomiędzy parametrami wynika z wyboru danej lokaty. Wysokość odsetek w pierwszym przypadku wynosi nieco ponad 30 zł, a w przypadku najlepszych lokat już ok. 73 zł – dodaje.

Analitycy Comperia.pl przyjęli parametry: kwota lokaty 10 tys. zł, okres oszczędzania od 1 do 3 miesięcy. Parametry te zostały wybrane przez Internautów (członków Fast50Club) w drodze ankiety.

W lutym najlepszą lokatę na kwotę 10 tys. zł znajdziemy Deutsche Banku, gdzie dwumiesięczna db Lok@ta z oprocentowaniem 5 proc. w skali roku jest oferowana nowym klientom banku, którzy zdecydują się na otwarcie konta osobistego.

Drugie miejsce przypadło depozytom, oprocentowanym na 4 proc. w skali roku. Produkty tego typu można znaleźć m.in. w mBanku, Idea Banku, Alior Banku i Banku SMART. Cechą wspólną tych wszystkich rozwiązań jest to, że maksymalnie można na nich ulokować kwotę w wysokości 10 tys. zł. W przypadku każdej lokaty, poza tą w Idea Banku, występuje obowiązek otwarcia ROR.

Ostatnie miejsce na podium padło łupem SMART Lokaty na powitanie oferowanej przez Bank SMART oraz Lokaty LOGujesz-LOKujesz od Eurobanku. Oprocentowanie obydwu tych produktów wynosi obecnie 3,50 proc. w skali roku, z tym, że z oferty Banku SMART mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci tej instytucji, a propozycja Eurobanku jest adresowana do nowych użytkowników aplikacji mobilnej.

Tuż za podium uplasował się Bank Millennium ze swoją Lokatą Mobilną z oprocentowaniem wynoszącym 3,25 proc. w skali roku, na której można ulokować 10 tys. złotych. Niestety, propozycja ta jest adresowana wyłącznie do osób posiadających Konto 360o w tej instytucji.

Zestawienie najlepszych lokat zamykają depozyty dostępne w Getin Noble Banku, Eurobanku oraz BGŻOptima. Oprocentowanie tych instrumentów przyjmuje wartość od 3 do 3,20 proc. Co ważne, wszystkie wspomniane rozwiązania wymagają od klientów założenia kont osobistych. Na szczególną uwagę zasługuje propozycja BGŻOptima, na której można ulokować kwotę w wysokości 100 tys. złotych.

– Oprocentowanie wszystkich wymienionych lokat wygląda bardzo atrakcyjnie. Parametry tych depozytów robią duże wrażenie zwłaszcza w porównaniu do średniej rynkowej, która dla przyjętych parametrów wynosi 1,49 proc. Oszczędzanie na tych depozytach ma jednak swoją cenę, jaką jest konieczność założenia ROR lub bycia nowym klientem danego banku. Niemniej jeśli komuś nie przeszkadzają takie ograniczenia na pewno będzie zadowolony. – komentuje ranking Jacek Kasperczyk, Comperia.pl.

Źródło: Comperia.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here