Wszystko przeciw nam?

0
68

Źle się dzieje. Oj źle się dzieje… Nie, wcale nie. Nie dzieje się źle, a nawet jest coraz lepiej. Nie sądzisz? Może powiesz sobie w duchu, że jestem niepoprawnym optymistą. A jednak coś w tym musi być, że w tej samej okoliczności jeden człowiek się uśmiechnie, drugi pozostanie bez wzruszenia, a trzeci się załamie.

Tak to jest, nie inaczej. Mamy wybór! Nadal niepoprawny optymista? No to przykład:

Dosłownie kilka dni temu zauważyłem, że dwa moje blogi nie współpracują z Explorerem i to w czasie ważnym, podczas konkursu i gdy zaczynają się rozwijać. Jak byś zareagował? Zdenerwował się? Rzuciłabyś wszystko w kąt?

A można przecież też usiąść i zapłakać. Włączyć głośną muzykę. Napić się piwa. – Patrz, jaki wybór!

Wybieramy spośród tylu reakcji, negatywnych czy pozytywnych, niesamowite, prawda? Najpierw wybieramy czy pozytyw czy negatyw, a potem z wachlarza reakcji. Jesteś ciekawy co ja wybrałem? Wybrałem.

Położyć się spać . Było już późno i tak z ciekawości przed położeniem się spojrzałem w IE , a tu takie cudo… Następnego ranka, pełen entuzjazmu na nowe doświadczenie i naukę zabrałem się do sprawdzania co może być nie tak. No i udało się oczywiście (po kilku godzinach ). Tak więc masz wybór, a reakcja opóźniona czasem jest błogosławieństwem, nawet jeśli odczuwamy dyskomfort z zaistniałej sytuacji.

Pamiętaj, że zawsze masz wybór. Jest to Twoje prawo i jest ono niezbywalne. Ktoś kto twierdzi, że nie ma wyboru – szuka usprawiedliwienia, wybiera nie tak, być może i chce usprawiedliwić te nie najlepsze wybory.

Tak, więc wszystko przeciw nam? Skądże, tylko kilka drobnostek, czasem więcej tych drobnostek i dlatego jest tak ciężko. Wtedy to należy wybrać odpowiednią odpowiedź na te okoliczności. Może opóźnioną reakcję, jak ja z blogami? A może od razu wziąć się za jeden z problemów i go rozwiązać, a potem kolejny?

Wybór należy do Ciebie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here