ING z finansowaniem innowacji technicznych

Do 31 maja br. przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą składać wnioski o dofinansowanie wdrażania nowych technologii z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (2021-2027).

ING Bank Śląski w ramach umowy współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) przyjmuje wnioski o kredyty technologiczne finansujące wdrożenie nowych technologii. Po przyznaniu promesy kredytu przedsiębiorca składa do BGK wniosek o dotację  w formie premii technologicznej, która po zrealizowaniu projektu spłaci część kredytu technologicznego. 

W poprzedniej perspektywie finansowej 2014–2020, ING Bank Śląski był liderem wśród banków pod względem pozyskiwania dotacji w ramach poddziałania „Kredyt na innowacje technologiczne” zarówno pod względem liczby przyjętych wniosków, wydanych promes – jak i udzielonych wolumenów kredytowych. Nowy, otwarty 23 marca nabór potrwa do 31 maja br. Budżet jaki został alokowany na wsparcie nowych technologii to 578 mln zł. Bank może sfinansować do 100% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Kwota dofinansowania, która jest uzależniona od wielkości przedsiębiorstwa i miejsca lokalizacji inwestycji może wynieść nawet do 70% kosztów kwalifikowanych projektu.

Niesłabnące zainteresowanie klientów kredytem technologicznym pokazuje stałe zapotrzebowanie na finansowanie wdrażania nowych rozwiązań wprowadzających coraz lepsze produkty bądź usługi. Bank niezmiennie wspiera kreatywność klientów pomagając w komercjalizacji  innowacyjnych pomysłów i wzmacnianiu konkurencyjności – powiedziała Ewa Łuniewska, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

Z kredytu technologicznego mogą skorzystać przedsiębiorcy z sektora MŚP posiadający zdolność kredytową i prowadzący pełną księgowość.

Źródło informacji i zdjęcia: materiały prasowe.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Aktualna sytuacja polskiego złotego 

Polski złoty w ostatnich dniach jest w centrum burzowego...

Jednoosobowe działalności gospodarcze wybierają restrukturyzację zamiast upadłości 

Według danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej w pierwszej połowie...

Światełko w tunelu dla frankowiczów, klientów Getin Noble Bank

Ogłoszenie upadłości Getin Noble Banku nie przekreśla roszczeń opartych...

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe - spółki, które w porozumieniu z...