ING z finansowaniem innowacji technicznych

Do 31 maja br. przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą składać wnioski o dofinansowanie wdrażania nowych technologii z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (2021-2027).

ING Bank Śląski w ramach umowy współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) przyjmuje wnioski o kredyty technologiczne finansujące wdrożenie nowych technologii. Po przyznaniu promesy kredytu przedsiębiorca składa do BGK wniosek o dotację  w formie premii technologicznej, która po zrealizowaniu projektu spłaci część kredytu technologicznego. 

W poprzedniej perspektywie finansowej 2014–2020, ING Bank Śląski był liderem wśród banków pod względem pozyskiwania dotacji w ramach poddziałania „Kredyt na innowacje technologiczne” zarówno pod względem liczby przyjętych wniosków, wydanych promes – jak i udzielonych wolumenów kredytowych. Nowy, otwarty 23 marca nabór potrwa do 31 maja br. Budżet jaki został alokowany na wsparcie nowych technologii to 578 mln zł. Bank może sfinansować do 100% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Kwota dofinansowania, która jest uzależniona od wielkości przedsiębiorstwa i miejsca lokalizacji inwestycji może wynieść nawet do 70% kosztów kwalifikowanych projektu.

Niesłabnące zainteresowanie klientów kredytem technologicznym pokazuje stałe zapotrzebowanie na finansowanie wdrażania nowych rozwiązań wprowadzających coraz lepsze produkty bądź usługi. Bank niezmiennie wspiera kreatywność klientów pomagając w komercjalizacji  innowacyjnych pomysłów i wzmacnianiu konkurencyjności – powiedziała Ewa Łuniewska, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

Z kredytu technologicznego mogą skorzystać przedsiębiorcy z sektora MŚP posiadający zdolność kredytową i prowadzący pełną księgowość.

Źródło informacji i zdjęcia: materiały prasowe.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Piętrzy się liczba niezapłaconych polis

Rośnie zadłużenie klientów wobec towarzystw ubezpieczeniowych. Z danych Krajowego...

Finelf postawił na dywersyfikację

W branży firm pozabankowych już od grudnia 2022 roku...

Pożyczamy coraz więcej – czy Polacy są bogatsi?

Ponad 9,7 mln pożyczek (w tym e-commerce) na kwotę...

MFiPR: otwórzmy się na możliwości jakie dają Fundusze Europejskie

Otwórz się na nowe możliwości - zachęca Ministerstwo Funduszy...