Edukacja finansowa. Czy da się rysunkowo? DA SIĘ!

Fintech pożyczkowy Smartney tworzy cykl animacji w prosty i przystępny sposób wyjaśniających zagadnienia związane z finansami. Lekka formuła, dynamiczna forma i brak skomplikowanej terminologii pomogą podnieść wiedzę finansową odbiorców. Aż 17% Polaków wiedzy na temat finansów szuka w mediach społecznościowych – animacje będą więc odpowiedzią na ich potrzebę i zapewnią dostęp do rzetelnej wiedzy w formie, odpowiadającej na potrzeby współczesnego odbiorcy.

Według Raportu Edukacja finansowa Polaków, aż jedna piąta Polaków ocenia swoją wiedzę finansową jako niską albo bardzo niską. Z kolei z Raportu Sieć Jutra dowiadujemy się, że aż 50% respondentów wiedzy na tematy finansowe poszukuje w google i klika jedną z pierwszych pozycji, a 17% korzysta w tym celu z mediów społecznościowych. Rosnąca popularność portali społecznościowych jako źródła informacji specjalistycznych nie zawsze idzie jednak w parze z powstawaniem treści odpowiadających na potrzeby internautów. Misją Smartney jest praca nad tym, by Polacy zaczęli mądrze korzystać z finansów, dlatego firma zdecydowała się stworzyć cykl edukacyjny „Prościej, Mądrzej, Smartney”.

W Smartney Klient zawsze jest najważniejszy. Tworzymy produkty, projektujemy procesy, budujemy komunikację właśnie z myślą o tym, żeby korzystanie z naszych usług było dla Klientów jak najwygodniejsze i niosło jak największą wartość. Elementem naszej pracy było również stworzenie bloga, na którym prezentujemy solidną finansową wiedzę. Jednak zwyczaje Klientów się zmieniają. Skoro konsumenci chętnie szukają informacji finansowych w mediach społecznościowych, odpowiedzialnym krokiem wydało nam się zadbanie o to, by również w tej przestrzeni znaleźli dostęp do przystępnych, ale merytorycznie sprawdzonych informacji. Wierzymy, że taka skondensowana informacja, podkreślająca najważniejsze zagadnienia, będzie dobrym wstępem do podnoszenia swojej wiedzy i w efekcie odpowiedzianego korzystania z usług finansowych.” – komentuje Tomasz Kacprzak Chief Commercial Officer w Smartney.

Na serwisie YouTube i na LinkedInie znajdują się już pierwsze nagrania. Obejrzeć można je tutaj https://www.youtube.com/@smartney/videos. Kolejne pojawiały się będą w każdą środę. Jednocześnie same animacje zostaną dodane do artykułów szerzej opisujących prezentowane zagadnienia finansowe na prowadzonym przez Smartney blogu. Dzięki takiemu rozwiązaniu z jednej strony internauci będą mogli w kilka minut zrozumieć nieznane sobie zagadnienia, a z drugiej w razie dodatkowych pytań błyskawicznie znajdą szersze wyjaśnienie każdego z tematów.

Pierwsza seria zamówionych przez Smartney animacji opowie o inflacji, historii kredytowej, zdolności kredytowej, RRSO i kredytach konsolidacyjnych. Przygotowane zostały przez NarysujTo. Pojawiająca się w filmach muzyka skomponowana została przez Sirens.

Źródło informacji i ilustracji: materiały prasowe.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
spot_img
spot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Modele windykacji faktoringowej

Jakie modele windykacji mogą stosować firmy faktoringowe? W jaki...

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa

Zanim jednoznacznie odpowiemy na pytanie w jakich przypadkach restrukturyzacja...

Transport i produkcja najmniej tolerancyjne dla spóźnialskich

Opóźnienia w płatnościach są nie tylko finansowym wyzwaniem, lecz...

Mają pieniądze, ale nie płacą

Mimo że mają pieniądze i powinni płacić, świadomie tego...