Komputronik. Pełne powodzenie postępowania sanacyjnego

Prawomocny wyrok Sądu zakończył postępowanie sanacyjne Komputronik S.A. Po wielu miesiącach intensywnych działań czołowa polska marka wraca na ścieżkę stabilnego rozwoju i wzmacnia swoją pozycję na rynku.

Komputronik to czołowy dostawca elektroniki w Polsce. Posiada prężnie działający od 25 lat sklep internetowy oraz sieć sklepów stacjonarnych w całym kraju. W marcu 2020 r. Spółka rozpoczęła proces sanacji, dzięki której mogła zrestrukturyzować swoje zobowiązania i przetrwać skutki decyzji organów administracji państwowej. Bezpośrednią przyczyną postępowania sanacyjnego Grupy Komputronik była negatywna decyzja Urzędu Celno-Skarbowego dotycząca Komputronik S.A., która w opinii Zarządu Grupy oraz opinii niezależnych ekspertów była rażąco bezpodstawna i zawierała wiele błędów formalnych.

– Od samego początku byliśmy zdeterminowani do tego, żeby jak najszybciej przeprowadzić proces restrukturyzacji i zapewnić stabilny rozwój naszej firmie. Chciałbym podziękować naszym partnerom, pracownikom i klientom za wsparcie jakie nam okazali w tym czasie. Jestem przekonany, że pomimo wielu trudności udało nam się poprawić wiele procesów oraz wzmocnić naszą pozycję na rynku, o czym najlepiej świadczą generowane zyski w ostatnich kwartałach – komentuje Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Grupy Komputronik.

Na początku listopada 2022 r. proces restrukturyzacyjny zakończył Komputronik Biznes, który jest powiązany kapitałowo z Komputronik S.A. Prawomocny wyrok Sądu dla Komputronik S.A. oznacza, że obie spółki należące do Grupy Komputronik zakończyły swoją restrukturyzację.

– Jestem przekonany, że prawomocny wyrok Sądu wzmocni naszą wiarygodność w oczach naszych partnerów. To dla nas bardzo ważne, ponieważ dzięki temu będziemy mogli starać się o lepsze warunki finansowania naszej działalności, co przełoży się na jeszcze lepszą ofertę dla klientów. Oczywiście od teraz, zgodnie z przyjętym przez wierzycieli i zaakceptowanym przez Sąd harmonogramem, będziemy realizować spłatę naszych wierzytelności – dodaje Buczkowski.

Grupa Komputronik dzięki stabilnej sytuacji finansowej konsekwentnie realizuje swoją strategię rozwoju. Już kilka tygodni temu sektor finansowy i ubezpieczeniowy dostrzegł poprawiającą się kondycję firmy, co pozwoliło na uruchomienie dodatkowych narzędzi finansowania sprzedaży. Również dostawcy zwiększają limity kredytu kupieckiego – wraz ze zwiększającą się skalą działalności handlowej Grupy Komputronik.

Grupa Komputronik w dalszym ciągu pracuje nad rozwojem swojej oferty usług oraz poszerzeniem dostępności produktów w swojej ofercie, które pozwolą jej zwiększyć skalę działania i w przyszłości generować jeszcze większe zyski.

Źródło informacji i zdjęcia – materiały prasowe,.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Perspektywy rozwoju rynku automatów paczkowych

Automaty paczkowe w ostatnich latach stały się kluczowym ogniwem...

Zainteresowanie najmem instytucjonalnym nigdy nie było większe, ale inwestorzy szukają nowych rozwiązań

Komentarz ekspercki Marcina Jańskiego, szefa działu mieszkaniowego i inwestycji...

Zbadali o jakiej pracy marzą Polacy. Odpowiedź: programista

Z danych Google wynika, że w Polsce najczęściej wpisywaną...

W trzy lata 200 nowoczesnych pociągów dla POLREGIO

POLREGIO podpisało umowy ramowe z czterema producentami taboru na...