PragmaGO rozpoczęła zapisy na 2-letnie obligacje korporacyjne

PragmaGO rozpoczęła zapisy na 2-letnie obligacje korporacyjne oferowane w ramach III Publicznego Programu Emisji Obligacji. Spółka planuje pozyskać z emisji do 20 mln zł, oferując inwestorom oprocentowanie zmienne, oparte o WIBOR 3M powiększony o marżę w wysokości 6 punktów procentowych (przy obecnym poziomie WIBOR 3M, odsetki od obligacji wyniosą ok. 13%* w skali roku). Zapisy trwają od 11 do 25 stycznia 2023 roku. Obligacje będą notowane na rynku Catalyst GPW.

Jacek Obrocki

„PragmaGO jest obecna i odnosi sukcesy na polskim rynku kapitałowym od 2010 roku. Osiągamy stabilne i powtarzalne wyniki, posiadamy mocny bilans oraz rosnące przepływy pieniężne i zyski. W 2021 roku zostaliśmy przejęci przez fundusz private equity – Enterprise Investors, dzięki czemu nasze kapitały własne zostały podwyższone do ponad 100 mln zł, a wskaźniki zadłużenia obniżone. Powyższe czynniki sprawiają, że PragmaGO jest obecnie bardzo dobrze postrzegana przez inwestorów” – mówi Jacek Obrocki, Wiceprezes Zarządu PragmaGO.

W porównaniu do emisji z października ubiegłego roku, Spółka postanowiła skrócić termin wykupu obligacji z 4 do 2 lat oraz zrezygnować z zabezpieczenia na rzecz wyższego oprocentowania. „Otoczenie rynkowe w ostatnich kwartałach uległo zmianom i obecnie charakteryzuje się sporą niepewnością. Przeprowadziliśmy badanie oczekiwań potencjalnego popytu i na tej podstawie dokonaliśmy istotnych zmian w warunkach emisji naszych obligacji, tworząc dla inwestorów zupełnie nową ofertę” – dodaje Jacek Obrocki, Wiceprezes Zarządu PragmaGO.

PragmaGO zamknęła III kw. 2022 r. z bardzo dobrym wynikiem wzrostu na poziomie 60 proc., przekraczając tym samym 1,15 mld zł obrotu. Faktoring – produkt, który jest najdłużej w ofercie Spółki, wygenerował w tym czasie o 49 proc. wyższy obrót niż w roku poprzednim.

PragmaGO intensywnie rozwija kanał współpracy partnerskiej, oferując usługi embedded finance dla biznesu. Dzięki nim partner PragmaGO, niebędący instytucją finansową, może oferować swoim klientom udogodnienia w płatnościach i rozliczeniach (np. płatności odroczone) lub dostęp do pieniędzy na prowadzenie działalności (np. w modelu Merchant Cash Advance).

***

PRAGMAGO SA (pragmago.pl) – (wcześniej Pragma Faktoring SA) funkcjonuje w branży finansowania MŚP od 1996 r.  Obecnie Spółka jest czołowym polskim fintechem, zbudowanym na 25-letnim doświadczeniu we współpracy z Klientami z sektora MŚP. Rozwój Spółki wspiera technologiczna spółka zależna PragmaGOTech. W 2021 r. PragmaGO została przejęta i dokapitalizowana przez Enterprise Investors, wartość inwestycji wyniosła 75 mln zł. W 2022 roku kapitał własny spółki został podwyższony do prawie 110 mln zł. 

Źródło: materiały prasowe. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
spot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Perfekcyjny współczesny pracownik. Jakich cech szukają dziś pracodawcy?

W obliczu dynamicznych zmian we współczesnym świecie, gdzie postęp...

Po słabych feriach nadzieją hotelarzy są wakacje letnie

Pogoda nie dopisała, nie dopisali goście, o których trzeba...

Pracodawcy nie chcą już zatrudniać zdalnie?

Największy rozkwit praca zdalna przeżyła podczas pandemii koronawirusa. Niemniej,...

Po BK2%, przed Mieszkaniem na Start

Czy wraz z zakończeniem programu Bezpieczny Kredyt 2% i...