WealthSeed z szerokim wyborem akcji notowanych na GPW

Od 1 grudnia w aplikacji mobilnej do inwestowania WealthSeed dostępny jest szeroki wybór akcji i ETF-ów notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Prowizja w wysokości 0,10 proc., minimum 4 PLN, jest najniższą nieograniczoną ofertą dostępną na rynku. WealthSeed nie pobiera też dodatkowych opłat za otwarcie, prowadzenie i zamknięcie rachunku ani za wypłatę środków.

Jedną z cech wyróżniających polski rynek inwestycyjny jest koncentracja inwestorów na lokalnych aktywach (według ostatniego ogólnopolskiego badania inwestorów SII, aż 85 proc. posiada w portfelu akcje notowane na głównym parkiecie GPW), zatem rozszerzenie oferty polskiego licencjonowanego domu maklerskiego o akcje z GPW jest naturalnym krokiem. WealthSeed od początku oferuje możliwość łatwego globalnego inwestowania w szeroki zakres światowych akcji i ETF-ów.

Tak jak w przypadku innych produktów inwestycyjnych WealthSeed, usługa handlu na GPW będzie oferowana na bardzo korzystnych warunkach. Prowizja od transakcji została ustalona na poziomie 0,10 proc., a więc trzykrotnie mniejszym od przeciętnych prowizji (0,30 – 0,40 proc.) w tradycyjnych domach maklerskich. To mniej niż nawet najniższe oferty wybranych domów maklerskich skierowane do bardzo aktywnych traderów dziennych (0,15 proc.). Minimalna opłata wynosi 4 PLN, co także jest najniższą wartością na rynku.

Filip Lachowski

Misją WealthSeed jest ułatwianie inwestowania tak, aby każdy mógł w dzisiejszych czasach zabezpieczyć swoje środki przed inflacją lub efektywnie oszczędzać na emeryturę. Realizujemy ją oferując klientom coraz szerszy zakres możliwości inwestycyjnych po najlepszych cenach. Uruchomienie usługi GPW jest kolejnym bardzo ważnym krokiem w rozwoju aplikacji, tym ważniejszym, że nasza oferta jest obecnie dla klientów najkorzystniejsza cenowo, nieograniczona wysokością transakcji, pozbawiona dodatkowych opłat oraz zastrzeżeń zapisanych drobnym druczkiem i taka pozostanie. Od uruchomienia WealthSeed na początku bieżącego roku konsekwentnie poszerzamy ofertę dla obecnych i przyszłych klientów. Aplikacja już daje dostęp do najważniejszych światowych rynków akcji, wiodących polskich i zagranicznych funduszy inwestycyjnych. Jesteśmy też liderem w liczbie oferowanych ETF-ów, których mamy aktualnie prawie 600 – mówi Filip Lachowski, CEO WealthSeed.

Zaoferowanie takich warunków stało się możliwe dzięki ograniczeniu kosztów operacyjnych do minimum. WealthSeed to marka Fair Place Finance S.A., który jako w pełni licencjonowany dom maklerski jest bezpośrednim członkiem GPW i KDPW. Oznacza to, że nie korzysta z usług żadnych pośredników oraz unika ich marż. Dodatkowo firma świadczy wszystkie usługi w oparciu o własną platformę technologiczną, więc nie ponosi wysokich opłat za licencje IT.

Z usługi GPW w WealthSeed można korzystać za pomocą nowoczesnych aplikacji mobilnych iOS, Android i serwisu www. Jedną z zalet oferty jest pełna integracja GPW z innymi usługami, takimi jak globalna usługa maklerska, market funduszy inwestycyjnych, przewalutowania czy płatności w jednym cyfrowym ekosystemie. Dodatkowo każdy nowy klient WealthSeed może otrzymać darmowy ETF oraz dostęp do bezpłatnego konta w PLN, EUR i USD, z którego może bezpośrednio inwestować i jednocześnie używać go do obsługi codziennych płatności, takich jak przelewy i zakupy.

Środki pieniężne klientów WealthSeed są przechowywane na wydzielonym koncie u partnera bankowego, który posiada gwarancje Skarbu Państwa. Zakupione inwestycje klientów są przechowywane na wydzielonych kontach papierów wartościowych w renomowanych instytucjach finansowych. Dodatkowo WealthSeed jest członkiem systemu rekompensat KPDW.

W najbliższym czasie WealthSeed zamierza uruchomić crowdfunding, dzięki czemu każdy będzie mógł zostać nie tylko klientem, ale także akcjonariuszem. Celem crowdfundingu będzie stworzenie wokół platformy aktywnej społeczności inwestorów oraz pozyskanie dodatkowych środków na dalszy rozwój aplikacji, a także programów i narzędzi edukacyjnych dla klientów. Dzięki finansowaniu społecznościowemu WealthSeed liczy na możliwość bliższej współpracy z zaangażowanymi użytkownikami, którzy pomogą rozwijać aplikację dzieląc się swoimi doświadczeniami i preferencjami dotyczącymi rozwoju kolejnych funkcjonalności.

Źródło: komunikat prasowy, Zdjęcie – fot. archiwum,

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Perspektywy rozwoju rynku automatów paczkowych

Automaty paczkowe w ostatnich latach stały się kluczowym ogniwem...

Zainteresowanie najmem instytucjonalnym nigdy nie było większe, ale inwestorzy szukają nowych rozwiązań

Komentarz ekspercki Marcina Jańskiego, szefa działu mieszkaniowego i inwestycji...

Zbadali o jakiej pracy marzą Polacy. Odpowiedź: programista

Z danych Google wynika, że w Polsce najczęściej wpisywaną...

W trzy lata 200 nowoczesnych pociągów dla POLREGIO

POLREGIO podpisało umowy ramowe z czterema producentami taboru na...