Firma inwestycyjna Caspar Asset Management debiutuje na Głównym Rynku GPW 

Poznaniacy są dumni ze swoich tradycji przedsiębiorczości — i to właśnie do tych wielkopolskich korzeni nawiązuje spółka Caspar Asset Management. Niezależny zarządca aktywami inwestycyjnymi już we wtorek 13 września oficjalnie przejdzie z parkietu NewConnect na Główny Rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Caspar Asset Management (CAM) będzie czwartą spółką maklerską notowaną na Głównym Rynku GPW. Spółka, specjalizująca się w obsłudze kapitału zarówno osób prywatnych, jak i instytucji, podobnie jak większość tegorocznych debiutantów na Głównym Rynku dojrzewała wpierw na rynku NewConnect.

Obecność na tym rynku alternatywnym GPW pomaga firmie „dorosnąć” pod względem organizacyjnym i biznesowym oraz zdobyć wiarygodność w oczach potencjalnych inwestorów.

Co istotne, Caspar jest niezależnym zarządcą powierzonych mu kapitałów – nie jest powiązany kapitałowo z międzynarodowymi korporacjami. Spółka działa na rynku od połowy 2009 r.

„Nasze inwestycje są przemyślane i dokładnie >>przepracowane<<. Unikatowa filozofia inwestowania pozwala nam na osiąganie ponadprzeciętnych zysków. Dzięki niej nasi klienci solidnie zarabiają, a my zajmujemy czołowe miejsca w rankingach” – mówi Błażej Bogdziewicz, wiceprezes spółki, dyrektor inwestycyjny CAM.

Spółka przekonuje, że jej domeną jest inwestowanie pieniędzy klientów globalnie, co pozwala jej czerpać korzyści ze wzrostu giełdowych indeksów na całym świecie. Ułatwia to pomnażanie pieniędzy i możliwie ogranicza pewne ryzyka dając m.in. większe pole do dywersyfikacji.

Na podstawie średniego kursu akcji spółki na rynku NewConnect z ostatnich trzech miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o dopuszczenie na Główny Rynek GPW, wartość firmy szacowana jest na niemal 26 mln złotych. Przeniesieniu notowań nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

Źródło informacji: PAP MediaRoom. Zdjęcie ilustracyjne – fot. archiwum.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Otodom i Notus Finanse wspólnie przygotowały ofertę mającą ułatwiać zakup nieruchomości

Według BIK liczba wnioskujących o kredyt mieszkaniowy spadła w...

Niepewność paraliżuje branżę turystyczną

Po zaskakująco dobrym wrześniu polska branża turystyczna wstrzymała oddech...

Czy na naszych stołach może tej zimy zabraknąć polskich owoców oraz warzyw?

Celem Wspólnej Polityki Rolnej jest zapewnienie dostępnej, bezpiecznej żywności...

Polskie firmy ograniczają zakupy

Przeciętny wzrost cen produktów i usług niezbędnych polskim firmom...