Urlop w cieniu inflacji. Pożyczkowy Last Minute

Wakacje to czas zwiększonych wydatków. Najlepiej sfinansować je z oszczędności zgromadzonych w ciągu roku. Nie każdy ma jednak taką możliwość, tym bardziej że różnica w średniej cenie wyjazdu wypoczynkowego w ubiegłym roku wzrosła o 18,3% względem analogicznego okresu w 2021 roku.

Jak wynika z badania „Raport Podróżnika” przygotowanego przez TravelPlanet, średnia cena wycieczek z polskimi biurami podróży wyniosła latem 2022 roku 2642 zł na osobę. To aż o 400 zł więcej niż zaledwie rok wcześniej.

Drożyzna była efektem pogłębiającej się przez cały rok inflacji i wzrostów cen paliwa lotniczego, które stanowi kluczową składową ogólnego kosztu zorganizowanej wycieczki. Raport wskazuje, że najwięcej w ubiegłym roku zaoszczędzali ci, którzy zarezerwowali wakacyjne wyjazdy wczesną wiosną, nie czekając na okazje Last Minute. Oszczędności wynosiły nawet do kilkuset złotych na osobę.

Chociaż większość klientów biur turystycznych doskonale wie, na czym polegają wczasy Last Minute, wiele osób daje się skusić na „promocyjną” ofertę wakacji w lipcu, kupując bilet już na kilka miesięcy przed wyjazdem. Warto jednak wiedzieć, że tego typu propozycje pojawiają się na kilka lub kilkanaście dni przed wycieczką. Wakacje Last Minute to wyjazdy w obniżonych cenach oferowane przez biura podróży. Poza niższym kosztem takich wczasów, nie różnią się niczym od wakacji planowanych z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem – w ramach takiej oferty możemy liczyć na wygodny hotel oraz wszelkie inne udogodnienia wynikające z oferty All Inclusive.

Osoby, które muszą mieć zaplanowany cały wyjazd z odpowiednio dużym wyprzedzeniem czasowym, raczej nie skorzystają z oferty Last Minute. Jeśli chcemy podróżować relatywnie tanio, musimy umieć podejmować szybkie decyzje – zdarza się, że wyjazd w ramach promocji ma miejsce za dwa lub trzy dni od momentu znalezienia oferty. Z drugiej strony wszelkie wydatki warto planować z wyprzedzeniem, aby nie stanowiły zbyt dużego obciążenia dla domowego budżetu. Pomocne może okazać się skorzystanie z szybkiej pożyczki, która pozwoli sfinansować rodzinne wakacje w kraju lub za granicą mówi Marta Fila, Marketing Manager w AIQLabs, właściciela marek SuperGrosz i „Kupuj Teraz – zapłać później”.

Warto wiedzieć, że na największe zniżki w ramach Last Minute można liczyć poza sezonem turystycznym – w lipcu lub sierpniu tego typu wyjazdy często są przecenianie o niewielkie kwoty. Z całą pewnością warto przeglądać oferty biur podróży i wyszukiwać najlepsze propozycje. Można też wziąć urlop w pracy i czekać do ostatniej chwili z rezerwacją biletów, co jednak wiąże się z pewnym ryzykiem, że oferta nam przepadnie. Wczasy Last Minute są więc dobrą propozycja dla tych turystów, którzy dopuszczają pewną niewiadomą i są otwarci na ciekawe opcje, jeśli chodzi o kierunek podróży.

Źródło informacji i zdjęcia: Newseria.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Aktualna sytuacja polskiego złotego 

Polski złoty w ostatnich dniach jest w centrum burzowego...

Jednoosobowe działalności gospodarcze wybierają restrukturyzację zamiast upadłości 

Według danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej w pierwszej połowie...

Światełko w tunelu dla frankowiczów, klientów Getin Noble Bank

Ogłoszenie upadłości Getin Noble Banku nie przekreśla roszczeń opartych...

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe - spółki, które w porozumieniu z...