W harmonii z prawem – Konferencja

20 maja 2024 r. w Warszawie, spotkają się międzynarodowi eksperci pragnący usprawnić funkcjonowanie prawa, orzecznictwa i stosowanych praktyk w celu ułatwienia codziennego wspólnego funkcjonowania firm, administracji publicznej, krajowych i europejskich ustawodawców, a w konsekwencji także zatrudnianych przykładowych: Andrieja, Pablo, Swietlany, Anny i Eleny, a także europejskich odbiorców usług, świadczonych przez ich pracodawców.

Wśród prelegentów i uczestników dyskusji znajdą się czołowe autorytety w dziedzinie prawa Unii Europejskiej, krajowego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. – Będziemy dyskutować m.in. o tym jak zmniejszyć ryzyko niezgodności spowodowane złożonością i pułapkami prawa w kontekście praktyki krajowej – powiedziała nam Marta Zięba-Szklarska, jedna z prelegentek wydarzenia, ekspertka w zakresie kadr, płac i transgranicznego zatrudnienia.

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli firm delegujących pracowników, a także do wszystkich profesjonalistów i entuzjastów zajmujących się mobilnością pracy, przedstawicieli administracji publicznej, instytucji europejskich, sądów, ludzi nauki, prawa i doradztwa dla biznesu.

Eksperci, debatować będą na temat najbardziej obecnie kontrowersyjnych i stanowiących wyzwanie kwestii starając się wspólnie znaleźć zarówno praktyczne rozwiązania, jak i stworzyć polityczne rekomendacje – dodaje Marta Zięba-Szklarska.

Uczestnicy wydarzenia szukać będą także odpowiedzi na pytania: jak skutecznie i legalnie znaleźć pracownika do pracy w Unii Europejskiej poza jej granicami, czy da się tak zorganizować pracę tymczasową tak, aby przynosiła wszystkim jak najwięcej korzyści, oraz czy sztuczna inteligencja może wesprzeć proces delegowania pracowników za granicę?

Dodatkowy, choć równie ważny kontekst debaty stanowić będzie sytuacja międzynarodowa ze szczególnym uwzględnieniem rosyjskiej wojny na Ukrainie, jak i przygotowywane rozszerzenie Unii Europejskiej o kolejne państwa członkowskie.

Głównym organizatorem Konferencji jest: stowarzyszenie: Europejski Instytut Mobilności Pracy oraz Polskie Stowarzyszenie Opieki Domowej (PSOD). Konferencja odbędzie się w poniedziałek, 20 maja 2024 r., w przestrzeni CIC (Cambridge Innovation Centre) w Varso Place w Warszawie.

Źródło: https://labourinstitute.eu/wydarzenia/in-harmony-with-law/

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

W 2023 roku blisko milion kierowców zostało złapanych przez fotoradary

Liczba wykroczeń zarejestrowana przez fotoradary na polskich drogach wyniosła...

Wysyp regulacji prawnych dla nieruchomości

ESG, czyli aspekty środowiskowe, społeczne i zarządcze stały się...

Zajęcia komornicze oraz wierzytelności faktoringowe. Co mają wspólnego?

Jednym z kluczowych kryteriów, jakie firma faktoringowa weryfikuje przed...

Przepisy dotyczące konfiskaty pojazdów

Ministerstwo Sprawiedliwości wydało komunikat dotyczący konfiskaty pojazdów za jazdę...