Podatki – źródło generowania zamożności

Uznając zobowiązania fiskalne w krajach o wolnorynkowym ustroju gospodarczym jako źródło generowania zamożności tych społeczności za ważne – chciałbym w serii artykułów zaprosić czytelnika do zapoznania się z mechanizmami generującymi profit każdego, który nabywając stosowną wiedzę – będzie zdolny do generowania zamożności z ich odprowadzania w przyszłości.

Temat „Podatki” jest specyficzny, ponieważ wymaga zrozumienia istoty roszczenia, zasadności jego odprowadzania oraz historycznych uwarunkowań uzasadniających jego ściąganie.

Równie ważnym ogniwem w procesie tworzenia świadomości obywatela są media względnie tzw. eksperci i przedstawiciele środowisk opiniotwórczych, którzy z jednej strony wygłaszając swoje tezy, nie ponoszą odpowiedzialności za efekty swych poczynań – z drugiej zaś celowo wprowadzając płatnika podatków w stan niezadowolenia – generują u niego postawy „anty” – sygnalizując wysokość nakładanych zobowiązań fiskalnych i danin publicznych za nieuzasadnione względnie hamujące rozwój gospodarczy Państwa, w którym żyją.

Zapraszając czytelnika jako płatnika podatków w Polsce do śledzenia publikowanych na niniejszej platformie artykułów na temat podatków – uważam, że będzie on zainteresowany poznaniem stosownego know-how, by móc wykorzystać nabytą wiedzę do celu uznania roszczeń fiskalnych Ministerstwa Finansów jako źródło jego zamożności i niezależności finansowej w przyszłości, tylko z tego powodu, że je świadomie odprowadza.

Wzorem mogącym służyć za platformę dotyczącą wstępnej oceny przez czytelnika zdolności osiągania celów wyżej wymienionych można uznać obciążenia fiskalne mieszkańców krajów takich jak: Norwegia, Szwecja, Dania, Niemcy, Francja, Belgia czy Holandia, w których pomimo wysokich stawek podatków dochodowych korzystając z kompetencji specjalistów administrujących ich zobowiązania fiskalne jako źródło bogactwa, czynią z nich zamożnych konsumentów.

Elementem mającym niebagatelny wpływ na postrzeganie podatków dochodowych przez mieszkańców krajów o kilkusetletnich doświadczeniach w produkcji przemysłowej, handlu, inwestycji finansowych i banków oraz kapitalistycznym ustroju gospodarczym jest postrzeganie bogactwa za cnotę, ludzi zamożnych za wybitnych i utalentowanych, a odwagę, przedsiębiorczość i przebojowość za kluczowe części składowe nowoczesnej gospodarki opartej na wiedzy.

W krajach postkomunistycznych – gdzie ciągle obywatel stoi w stosunku do Państwa w pozycji kontestatora oraz gdzie instytucje państwowe postrzegają przedsiębiorcę za pożytecznego idiotę względnie kombinatora – nie wygenerowała się dbałość o suwerenność Państwa bazująca na bogactwie i zamożności jego obywateli. Często płatnicy podatków – jak to jest obecnie przy wprowadzeniu tzw. „Polskiego Ładu” – negatywnie postrzegają zasadność odprowadzania podatku oraz jeżeli mają okazję, to unikają w mniej lub bardziej legalny sposób ich odprowadzanie, uznając je za niesprawiedliwie wysokie.

Poniektórzy, bardziej zamożni Polacy korzystając z obsługi drogich specjalistów, wykorzystując ich wiedzę – stają się bardziej zamożni. Są również inni – mniej znani wzgl. bardziej zamożni, którzy korzystają z możliwości wykazywania dochodów w tzw. rajach podatkowych – ale czy jest to rozwiązanie problemu? Zmiana przepisów, to jedno, edukacja to drugie natomiast czego naprawdę potrzeba – to narzędzia, by użytkować zobowiązania fiskalne jako źródło dobrobytu i zamożności jego płatnika.

Dlatego też wiedząc o represyjności organów państwowych przy ściągalności podatków, było rzeczą logiczną wygenerowanie mechanizmu zabezpieczającego prawa płatnika podatków do prawidłowego jego traktowania przez instytucję państwową – ale również profesjonalnego nadzoru nad administracją zawierzonych urzędnikom państwowym środków, by wydatkowane były na cele pro publico bono.

Szczególny nacisk kładę na reprezentowanie płatników podatków w zakresie dochodzenia roszczeń i odszkodowań za nieprzestrzeganie orzeczeń Trybunału Europejskiego skazującego Polskę na kary za istnienie i procedowanie „nielegalnej” Izby Dyscyplinarnej SN czy wyborów kopertowych z maja 2020 roku, które uznane zostały przez prezesa Najwyższej Izby Kontroli we wrześniu 2021 roku w trakcie debaty sejmowejza przestępcze, skutkujące złożeniem doniesieniem do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Za skutki takich poczynań – żaden polityk, żaden rząd nie będzie ponosił konsekwencji – lecz polscy podatnicy – tylko dlaczego? Na te lub podobne pytania. nie tylko będę odpowiadać – lecz również – a może przede wszystkim podejmować działania na arenie międzynarodowej, skutkujące nie tylko przyznaniem racji i korekturą prawa – lecz również zaskarżeniem decydenta (sprawcę wadliwych działań) jako człowieka – czyniąc go osobiście odpowiedzialnym za marnotrawstwo, sprzeniewierzenie względnie kradzież publicznych pieniędzy, dokonując to na niekorzyść obywateli płacących podatki – w tym każdego, który po zapoznaniu się z treścią artykułów skorzysta z okazji i zgłosi swój akces użytkowania modelu TAXPAYER AS AN INVESTOR™ – w skrócie TAXAI™ wysyłając notatkę na adres e-mailowy podany na końcu artykułu.

Zapraszam więc czytelnika do zapoznania się z treścią artykułów oraz w gronie rodziny podejmowania po przemyśleniu decyzji dotyczącej możliwości wykorzystania informacji w nich zawartych, celem generowania korzyści wynikających z prawidłowej i zgodnej z prawem administracji jego zobowiązań fiskalnych w przyszłości.

Hieronim S. Chabas

Fot. Pixabay

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

To już ostatni dzwonek by rozliczyć PIT! 

Koniec miesiąca zbliża się wielkimi krokami, a wraz z...

HoReCa – gastronomia ma problemy, hotele są w lepszej kondycji

Blisko 13,6 tys. obiektów noclegowych, restauracji i firm cateringowych...

Polacy w średnim wieku mają największe problemy finansowe

Zaległości konsumentów, widniejące w Krajowym Rejestrze Długów, wynoszą obecnie...

Miliardowy problem samorządów. Czy wybory coś zmienią?

Rosnące długi wobec samorządów stają się coraz większym problemem....