Wielki sukces wystawy Tamary Łempickiej

Wielki sukces wystawy Tamary Łempickiej – jednej z najwybitniejszych artystek światowego formatu w Muzeum Villa la Fleur w Konstancinie-Jeziornie. Ekspozycja zostanie wzbogacona o kolejne dzieła artystki i będzie przedłużona do 12 marca 2023 roku.

Szerokie zainteresowanie medialne konstancińską wystawą prac polskiej ikony art déco pozytywnie odbiło się na rekordowej frekwencji w Muzeum Villa la Fleur. Zwiedzający mają możliwość bezpośredniego obcowania z wybranymi działami Tamary Łempickiej, w kunsztownych pomieszczeniach konstancińskiego muzeum. Co istotne, odwiedzający to nie tylko indywidualni koneserzy światowej sztuki, lecz również zorganizowane grupy, dla których od nowego roku przewidziane są specjalne pule biletów z oprowadzeniami kuratorskimi, dzięki czemu, poza wyjątkową warstwą wizualną, będzie można wejść głębiej w świat artystki, okoliczności powstawania dzieł czy ich znaczenia dla światowego nurtu art déco.

Wraz z nową formułą zwiedzania, wystawa zostanie również wzbogacona o kolejne wartościowe obrazy, w tym m.in. o wyjątkowej urody portret tancerki z lat 1924-1925, czyli wczesnego okresu twórczego Tamary Łempickiej. Dzieło nawiązuje do bardzo popularnych wówczas w Paryżu „Baletów Rosyjskich” Sergiusza Diagilewa. Dodatkowo, w przyszłym roku realizowane będą również ciekawe imprezy towarzyszące wystawie, takie jak spotkania autorskie czy wykłady związane z twórczością artystki.

W tym roku wystawa czynna będzie do 22 grudnia włącznie, i jej ponowne otwarcie dla zwiedzających zaplanowane jest na 4 stycznia 2023 roku. Terminarz wizyt w muzeum Villa la Fleur będzie taki sam jak obecnie, czyli środy, czwartki, soboty, niedziele w godzinach od 10.00 do 18.00. Bilety są do nabycia na stronie: www.bilety.villalafleur.com.

 Konstancińska ekspozycja jest największą, zrealizowaną dotychczas w Polsce wystawą dzieł Tamary Łempickiej. Pośród siedemdziesięciu pięciu prac Tamary Łempickiej, zobaczyć można obrazy olejne, rysunki oraz grafiki. Oprócz znanych kompozycji szczytowego okresu malarskiego Łempickiej, znajdują się również niezwykle rzadko prezentowane wczesne prace studyjne, a także abstrakcyjna twórczość z ostatnich lat życia artystki. Ekspozycję wzbogacają pamiątki osobiste ze zbiorów rodzinnych oraz meble ze słynnej pracowni przy rue Méchain w Paryżu. Wystawa podkreśla związki Tamary Łempickiej z szeroko pojmowanym światem mody i reklamy. Pokazuje artystkę jako postać wielowymiarową, gdzie geniusz malarski splata się z niezwykłą osobowością, znacznie wyprzedzającą swoją epokę.

Wystawa jest realizowana we współpracy z Tamara de Lempicka Estate LLC. Kuratorzy: Maria Muszkowska, Artur Winiarski (kurator główny). Mecenasem wystawy jest Dantex sp. z o.o. Patronat honorowy: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Patronat medialny: artinfo.pl

Villa la Fleur, ul. Szpitalna 14/16, 05-510 Konstancin-Jeziorna

www.villalafleur.com

https://www.facebook.com/villalafleurkonstancin

e-mail: info@villalafleur.com

tel.: +48 22 578 41 77., tel.: +48 532 437 501

Aktualne godziny otwarcia są dostępne na stronie internetowej i facebooku

Źródło: materiały prasowe. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
spot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Startuje projekt Visegrad Jazz Exchange

Fundacja JAZZ PO POLSKU, wraz z partnerami z krajów...

Konkurs Chopinowski na dużym ekranie 

Konkurs Chopinowski jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów pianistycznych...

Polacy wydali 0,5 mld zł na aukcjach dzieł sztuki. Co licytowali? 

W 2023 r. polscy kolekcjonerzy wydali na aukcjach ponad...

Polska sztuka wkracza na pokłady samolotów 

Polskie Linie Lotnicze LOT i Muzeum Narodowe w Warszawie...