Programy stażowe remedium na problemy kadrowe firm? 

Przedsiębiorcy coraz chętniej wyciągają ręce po pracowników dopiero co wchodzących na rynek pracy. Dostrzegają i chcą skalować ich potencjał, ale często brakuje im czasu i zasobów na zarządzanie programem stażowym. Z gotowym rozwiązaniem przychodzi LeasingTeam Professional, wprowadzając innowacyjną usługę kompleksowego oddelegowania  stażystów.

W dzisiejszym ciągle zmieniającym się i konkurencyjnym środowisku biznesowym przedsiębiorstwa potrzebują elastycznych oraz efektywnych rozwiązań z zakresu zarządzania personelem. Outsourcing kadr i procesów HR jest więc zjawiskiem dość powszechnym, a wachlarz usług proponowanych przez agencje pracy i doradztwa personalnego jest ogromny. Ze świecą jednak szukać usług kompleksowego oddelegowania stażystów. Niszę tę dostrzegła i postanowiła wykorzystać spółka LeasingTeam Professional, będącą częścią Grupy Kapitałowej LeasingTeam. 

Właśnie wystartował innowacyjny program stażowy PROjekt Kariera, który ma pozwolić firmom szybko i skutecznie zaspokoić potrzeby kadrowe. Niesie on jednak również wymierne korzyści dla stażystów. Przygotowuje uczestników do wejścia na rynek pracy i umożliwia zdobycie doświadczenia w różnych środowiskach, co stanowi doskonałą podstawę do rozwoju umiejętności oraz budowania kariery zawodowej.

W LeasingTeam Professional stawiamy na nowoczesne rozwiązania w zakresie zarządzania personelem, które wspierają zarówno firmy, jak i pracowników. Tym razem postanowiliśmy umożliwić przedsiębiorcom wprowadzanie młodych talentów do swoich zespołów, bez konieczności angażowania cennych zasobów w procesy rekrutacyjne i administracyjne. Przejęcie przez nas pełnej odpowiedzialności za program stażowy oznacza, że firmy mogą skupić się na tym, co jest dla nich najważniejsze, czyli rozwoju biznesu – mówi Artur Mańka-Chrzanowski, Key Account Manager w LeasingTeam Professional. – W ramach PROjektu Kariera nasi specjaliści zajmują się kompleksową obsługą rekrutacji, od publikacji ogłoszeń, przez selekcję CV, po prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych. Usługa obejmuje też pełną obsługę administracyjno-kadrową. Wieloletnie doświadczenie i techniki selekcji pozwalają nam skuteczne identyfikować i przyciągać młode talenty, dopasowane do kultury i wartości danej organizacji – dodaje Artur Mańka-Chrzanowski.

Świadcząca kompleksowe usługi doradztwa personalnego spółka LeasingTeam Professional specjalizuje się w rekrutacjach stałych na stanowiska managerskie oraz pracy tymczasowej i outsourcingu pracowników biurowych. Firma oferuje autorskie rozwiązania z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, takie jak platforma TalentPoint do digitalizacji procesów i cyfrowej obsługi HR. Dzięki wykorzystaniu direct search oraz autorskiej metodologii realizacji procesu rekrutacji ASSET, skutecznie dociera do najlepszych kandydatów na stanowiska średniego i wysokiego szczebla.

Źródło informacji i zdjęcia: materiały prasowe.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Branża IT redukuje zatrudnienie i zwiększa długi

O 1/3 wzrosło w ciągu dwóch lat zadłużenie branży...

Jak duże wzięcie mają obecnie nowe mieszkania  

Czy popyt na mieszkania nadal się utrzymuje? Jakimi wynikami...

Nowe narodowości na polskim rynku pracy 

Pomimo przeszkód w postaci złożonych procedur oraz długiego czasu...

Czy mieszkania będą droższe

Czy wraz ze spadkiem inflacji ceny nowych mieszkań przestały...