Apel w sprawie europejskiej Agencji ds. Odbudowy Ukrainy

Business Centre Club apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego oraz przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen o podjęcie konkretnych działań w sprawie umiejscowienia w Polsce Europejskiej Agencji na Rzecz Odbudowy Ukrainy.

Według BCC Europejska Agencja ds. Odbudowy Ukrainy powinna koordynować całość spraw prawnych, finansowych i gospodarczych związanych z odbudową Ukrainy. 

Mamy 535 kilometrową granicę z Ukrainą i dysponujemy rozbudowaną infrastrukturą przejść granicznych. Naszym atutem jest też bliskość kulturowa, wiedza na temat realiów unijnych oraz bogate doświadczenie obecności na ukraińskim rynku polskich przedsiębiorców – czytamy w Apelu. 

Apelujemy do Komisji Europejskiej i Rządu RP o pilne rozpoczęcie działań na rzecz ustanowienia Europejskiej Agencji ds. Odbudowy Ukrainy, która koordynowałaby całość spraw prawnych, finansowych i gospodarczych związanych z odbudową Ukrainy. – mówi Jacek Goliszewski, prezes Business Centre Club

Pomożemy w odbudowie powojennej gospodarki opartej  na zasadach zrównoważonego rozwoju  opartego i zachowania  procedur europejskich. 

BCC wyraziło też pełne poparcie dla zalecenia Zgromadzenia Ogólnego ONZ dotyczącego ustanowienia międzynarodowego rejestru szkód w celu ewidencjonowania strat poniesionych przez ofiary wojny w Ukrainie.

Źródło: Newseria. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Poparcie Europejczyków dla Ukrainy pozostaje silne

Silne poparcie dla Ukrainy w Europie sprawia, że politycy...

Dwa lata po wybuchu wojny zainteresowanie Polaków pomocą dla Ukraińców jest dużo mniejsze

Po dwóch latach wojny w Ukrainie zainteresowanie Polaków pomaganiem...

Światowe bezpieczeństwo żywnościowe ponownie zagrożone

Zerwanie przez Rosję umowy zbożowej mocno uderza w Ukrainę,...

Unijny instrument wsparcia dla Ukrainy

Rada Ministrów wyraziła zgodę na podpisanie umowy między Komisją...