Arthur D. Little. Opublikowano flagowy raport energetyczny na rok 2022

Międzynarodowa firma konsultingowa Arthur D. Little (ADL) opublikowała swój coroczny flagowy raport energetyczny na rok 2022. Oprócz podkreślenia kluczowych trendów, które kształtują rynek energetyczny, raport zawiera wnikliwe komentarze ekspertów ADL ds. energii, zasobów naturalnych i czystych technologii, oparte zarówno na ich własnych badaniach, jak i współpracy z klientami w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

W raporcie wskazano trzy kluczowe trendy, które przyspieszają przejście z paliw węglowodorowych na bardziej ekologiczne:

  • Dekarbonizacja jest nadrzędnym trendem mającym fundamentalny wpływ na myślenie strategiczne i przyszłe decyzje inwestycyjne firm we wszystkich sektorach.
  • Digitalizacja operacji to kolejny ważny trend we wszystkich sektorach, odpowiadający na potrzeby rynków, które w coraz większym stopniu kierują się przejrzystością, bezproblemowością i szybkością dostaw.
  • Decentralizacja ma także szczególne znaczenie dla sektora energetycznego i użyteczności publicznej, ponieważ świadczenie usług w coraz większym stopniu opiera się na rozwiązaniach lokalnych – farmach wiatrowych, panelach słonecznych itp.

Ponadto raport pokazuje, że konwergencja jest obecnie jednym z największych czynników napędzających zmiany na rynku. W miarę jak zacierają się granice między różnymi sektorami, nowe technologie pozwalają na łatwiejsze przeskakiwanie między nimi, tworząc nowe źródła przychodów i zagrażając graczom o ugruntowanej pozycji.

Raport zawiera szczegółowy przegląd inwestycji dokonywanych przez tradycyjne firmy w różnych sektorach, takich jak wydobycie i przetwórstwo ropy naftowej i gazu, wytwarzanie energii, sieci i infrastruktura, usługi i rozwiązania dla klientów, odpady, woda oraz metale i górnictwo.

Michael Kruse, globalny lider ADL praktyki Energy & Utilities komentuje: „Jest oczywiste, że większość firm z sektora energetycznego i zasobów naturalnych będzie musiała przejść przez okres bezprecedensowych zmian, jeśli mają być dostosowane do obecnych potrzeb w coraz bardziej zdekarbonizowanym, zdecentralizowanym i zdigitalizowanym świecie. Muszą one zacząć myśleć inaczej i w sposób, który często jest sprzeczny z ich tradycyjnymi metodami pracy – w szczególności muszą podjąć nadrzędne zobowiązanie do cyrkularności w swoich działaniach”.

Raport można pobrać na stronie: https://tinyurl.com/2p9cz7jh

***

Arthur D. Little jest liderem innowacji od 1886 roku. Jest uznanym liderem w łączeniu strategii, innowacji i transformacji w branżach intensywnie wykorzystujących technologię i wzajemnie przenikających się. Przeprowadza klientów przez zmieniające się ekosystemy biznesowe, aby odkryć nowe możliwości rozwoju. Umożliwia klientom budowanie zdolności innowacyjnych i przekształcanie ich organizacji. Konsultanci posiadają bogate praktyczne doświadczenie branżowe połączone z doskonałą znajomością kluczowych trendów i dynamiki. ADL jest obecny w najważniejszych centrach biznesowych na całym świecie. Obsługuje większość firm z listy Fortune 1000, a także inne wiodące firmy i organizacje sektora publicznego.

Źródło informacji: Business Wire. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Liczy się energia. Kampania edukacyjna PKEE

Od stycznia do marca Polski Komitet Energii Elektrycznej realizował...

Przyspieszenie inwestycyjne na polskiej kolei

Udało się osiągnąć historyczne przyspieszenie inwestycyjne na polskiej kolei...

Eksport wyhamował. Trwa intensywne poszukiwanie nowych rynków

Wojna za naszą wschodnią granicą spowolniła tempo wzrostu polskiego...

Przedsiębiorcy nie czują się odpowiedzialni za państwo

Prawie 74 proc. przedsiębiorców twierdzi, że wyłączną misją ich...