Czy wirtualne biura to przyszłość dla biznesu?

Coraz częściej na rynku pojawiają się firmy jednoosobowe, a ich właściciele prowadzą biznes z domu. Wirtualne biuro, może być dla nich odpowiednim rozwiązaniem. Zdarza się również, że środowisko, w którym wynajmujemy przestrzeń biurową, posiada słabą lokalizację, lub po prostu nie sprzyja współpracy i nawiązywaniu kontaktów – w tym przypadku przedsiębiorcy równie często decydują się na wynajęcie wirtualnego biura. Ale co to właściwie jest? I dlaczego jest przyszłością branży?
Według informacji Głównego Urzędu Statystycznego, każdego roku powstaje około 300 tysięcy nowych przedsiębiorstw. Wirtualne biura są dopasowanym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak również osób, które są zainteresowane zaistnieniem w profesjonalnym środowisku. Wirtualne biura to usługa oferowana przez licznie dostępne na rynku biura serwisowe. Polega między innymi na wynajęciu od firmy adresu do rejestracji naszej działalności, bez ponoszenia wysokich kosztów. Usługa ta dostępna jest przede wszystkim w dużych miastach, jednak największym zainteresowanie cieszy się zwłaszcza w Warszawie. Najemca wirtualnego biura otrzymuje również obsługę sekretariatu oraz dedykowaną linię telefoniczną. Taka opcja daje pewność, że każde połączenie do firmy zostanie odebrane, a wszystkie rozmowy profesjonalnie przeprowadzone.
Co wyróżnia wirtualne biuro?
Prestiżowy adres  
Jeśli prowadzisz firmę, a nie masz swojego biura – prestiżowy adres jest tym, co pomoże Ci zabłysnąć.
– Niewątpliwie, prestiżowy biurowiec w centrum Warszawy podnosi wiarygodność firmy w oczach jej klientów i partnerów biznesowych. Jest to doskonała szansa dla tych, którzy chcą zarejestrować firmę w atrakcyjnej lokalizacji, jak również dla międzynarodowych firm, których działalność nie ogranicza się do jednej lokalizacji na mapie – mówi Hadley Dean, CEO Compass Offices na Europę, Bliski Wschód i Azję. – Przedsiębiorcy mogą posługiwać się adresem wirtualnym jako zarejestrowanym adresem biznesowym na papierze firmowym, na wizytówkach oraz na stronie internetowej. Ponadto możesz posiadać biuro w wielu lokalizacjach jednocześnie, aby pokazać globalną obecność firmy, bez konieczności wychodzenia z domu
Zero ryzyka
To prawdopodobnie największa zaleta posiadania wirtualnego biura. Przede wszystkim są one znacznie tańsze od tradycyjnych przestrzeni biurowych. Kilka potencjalnych spotkań z kontrahentami to nie wystarczający argument, aby inwestować we własne biuro. W 2015 roku koszt wynajmu biura w centrum Warszawy oscylował około 22-23 euro za metr kwadratowy. Początkujących przedsiębiorców nie zawsze stać na wynajem, zwłaszcza na początku działalności. W przypadku wirtualnego biura oprócz realnego adresu zyskujemy elastyczność. Co więcej, zawierane umowy, są zwykle krótkoterminowe. W przypadku, kiedy biznes nie odniesie sukcesu, przedsiębiorca nie jest zobligowany do wieloletnich opłat za przestrzeń, której nie będzie już użytkował.
Eco-friendly
Posiadanie wirtualnego biura eliminuje dojazdy do pracy w związku z czym maleje zużycie benzyny co w konsekwencji przekłada się na mniejszą emisje spalin, które szkodzą środowisku. Ponadto następuje mniejsze zużycie naszego auta, dzięki czemu posłuży ono nam dłużej.
Wynajem tradycyjnego biura wiąże się także z ogólnymi kosztami utrzymania, takimi jak: prąd, woda, gaz. W standardowym budynku biurowym procent całkowitego zużycia oświetlenia, ogrzewania, czy chłodzenia szacuje się na ok. 54 proc. do 71 proc. – w zależności od klimatu. Ponadto opłaty te mogą pochłaniać ponad 20 proc. ogólnych wydatków przedsiębiorstwa.
Wynajmując wirtualne biuro, zyskujesz prestiżowy adres i pozbywasz się ryzyka, redukujesz koszty utrzymania firmy i jesteś Eco-friendly.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Uchodźcy na rynku pracy

Norwegia jest jednym z europejskich liderów, która rozwija różnorodne...

Będzie większy wybór mieszkań, ale ceny wzrosną – prognozy na II kwartał 2024

Zła informacja dla kupujących jest taka, że ceny mieszkań...

Dlaczego warto zatrudniać freelancerów?

Około 20% firm zarejestrowanych na miedzynarodowym portalu Freelancehunt.com zatrudnia...

Własna działalność lub kontrakt. Etat wychodzi z mody

Autorzy serwisu CVeasy.pl zbadali rynek pracy niezależnej w Polsce....