Ranking kredytów hipotecznych w marcu

Zakup nowego mieszkania to nie tylko chęć posiadania swoich własnych czterech kątów, ale również coraz popularniejsza możliwość inwestycji. Taka forma wiąże się z niewielkimi kosztami utrzymania, nie raz jest źródłem dodatkowych dochodów poprzez wynajem, ale z drugiej strony wymaga znacznych nakładów finansowych na sfinalizowanie zakupu nieruchomości. Jednym ze sposobów pozyskania finansowania na zakup działki, mieszkania jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. – Warto zwrócić uwagę, że zaletą nieruchomości gruntowych jest ich stosunkowo duża dostępność oraz atrakcyjne ceny. Aby stać się szczęśliwym posiadaczem działki wystarczy kwota w wysokości około 100 tys. zł. Oczywiście, nie mówię tu o nieruchomościach położonych w centrach większych miast, a o tych zlokalizowanych poza obszarami zurbanizowanymi. – mówi Jacek Kasperczyk, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl.
Porównywarka finansowa Comperia.pl, biorąc pod uwagę opinie swoich użytkowników oraz osób zarejestrowanych w Fast50Club (przeprowadzono ankietę jakimi kredytami – na jaki czas i kwotę, przy jakim wkładzie własnym – te osoby się interesują), pokusiła się o przygotowanie rankingu kredytów hipotecznych, które z powodzeniem można przeznaczyć na zakup działki. Analizie poddano zobowiązania na kwotę 100 tys. zł z 10 proc. wkładem własnym, których okres spłaty nie przekracza 10 lat.
Obecnie najlepszy kredyt hipoteczny, który z powodzeniem da się przeznaczyć na zakup działki, znajdziemy w Banku Zachodnim WBK. Oprocentowanie rzeczywiste tego zobowiązania wynosi 3,86 proc., pomimo tego, że kredyt zawiera już prowizję, pobieraną za jego uruchomienie, w wysokości 2 proc.
Drugie miejsce w rankingu przypadło PKO BP. Cechą charakterystyczną tego rozwiązania jest brak naliczania prowizji za udzielenie kredytu oraz bardzo atrakcyjny poziom RRSO, który w tym przypadku wynosi 3,99 proc.
Ostatnie miejsce na podium zajął Bank Pekao SA oferujący kredyt hipoteczny z oprocentowaniem rzeczywistym na poziomie 4,22 proc., za którego udzielenie bank pobiera prowizję w wysokości 1,99 proc.
Miejsca tuż za pierwszą trójką zajęły produkty dostępne w Banku BPS, mBanku, BOŚ Banku oraz Deutsche Banku. Oprocentowanie rzeczywiste tych zobowiązań przyjmuje wartości z przedziału 4,72-5,29 proc. Wśród wszystkich tych ofert na uwagę zasługuje zwłaszcza propozycja Deutsche Banku, gdyż nie wymaga on od klienta opłacania prowizji za udzielenie kredytu.
Kredyty hipoteczne to jedno z najlepszych rozwiązań służących do przeprowadzania transakcji na rynku nieruchomości. Ich największymi zaletami jest to, że mogą one opiewać na wysokie kwoty oraz niskie oprocentowanie. Niemniej, takie zobowiązania są zaciągane na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat i dlatego decyzje o ich zaciągnięciu powinny zostać dobrze przemyślane. – komentuje ranking Jacek Kasperczyk, Comperia.pl.
Źródło: Comperia.pl

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

To już ostatni dzwonek by rozliczyć PIT! 

Koniec miesiąca zbliża się wielkimi krokami, a wraz z...

HoReCa – gastronomia ma problemy, hotele są w lepszej kondycji

Blisko 13,6 tys. obiektów noclegowych, restauracji i firm cateringowych...

Polacy w średnim wieku mają największe problemy finansowe

Zaległości konsumentów, widniejące w Krajowym Rejestrze Długów, wynoszą obecnie...

Miliardowy problem samorządów. Czy wybory coś zmienią?

Rosnące długi wobec samorządów stają się coraz większym problemem....