Startuje druga edycja proekologicznej kampanii Kręci nas Recykling zorganizowanej przez Oponeo.pl

Po sukcesie pierwszej edycji Kręci Nas Recykling jej organizator Oponeo.pl, we współpracy ze znanym ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, przygotował kolejną odsłonę projektu. Partnerem strategicznym tegorocznej akcji została Grupa Recykl S.A. Podobnie jak w ubiegłym roku, kampania rozpocznie się 21 marca i potrwa do 22 kwietnia. W tym czasie prowadzone będą działania związane z recyklingiem zużytych opon, sadzeniem drzew oraz sprzątaniem terenów zielonych.

Zebranie 31 ton odpadów i 11487 sztuk zużytych opon, a także posadzone 2872 drzewa to wymierne efekty projektu przeprowadzonego w zeszłym roku.

Nakręceni na ekologię

Celem tegorocznej edycji jest głównie aspekt edukacyjny i poszerzanie świadomości społecznej w kwestii recyklingu opon oraz ich prawidłowej utylizacji, ale też zadbanie o czystość terenów zielonych poprzez realne działania. Dlatego na terenie całej Polski odbędzie się ponad 50 akcji sprzątania odpadów, w tym również zużytego ogumienia.

Dodatkowo podczas kampanii Oponeo.pl przewiduje możliwość działania dla tych klientów, którzy zakupią opony z możliwością montażu w jednym z serwisów partnerskich oznaczonych na stronie sklepu logo akcji. Będą oni mogli za darmo zostawić swoje zużyte opony w serwisie. Następnie trafią one do odpowiedniej utylizacji, a dzięki partnerowi strategicznemu akcji, którym jest Grupa Recykl S.A., część zebranych opon zostanie przerobiona na granulat i dostarczona do producenta, który wykona z nich maty izolacyjne i sportowe.

Stare opony – nowe drzewa  

Zbieranie odpadów nie jest jedynym założeniem inicjatorów akcji. Oponeo.pl, podobnie jak w poprzednim roku, za każde 4 zebrane opony posadzi 1 nowe drzewo w miejscu wymagającym zalesienia, co przyczyni się do odbudowy lasów w Polsce. Do łącznej liczby zebranych opon zostanie wliczone także to ogumienie, które trafi do odpowiednich warsztatów partnerskich. Cel na ten rok to 3000 nowych drzew.

Tegoroczną nowością jest wprowadzenie do projektu elementu grywalizacji, który ma zachęcić lokalne społeczności do brania udziału w akcjach sprzątania terenów zielonych. 10 gmin, które w czasie swoich zbiórek uprzątną największą ilość odpadów, będzie mogło wybrać schroniska dla zwierząt, które Oponeo.pl wesprze finansowo.

OPONEO.PL S.A. zajmuje się sprzedażą online części i akcesoriów do pojazdów samochodowych (głównie opon i felg), działając w Polsce i na zagranicznych rynkach. Spółka jest notowana na giełdzie i wchodzi w skład Grupy Kapitałowej OPONEO.PL. 

Źródło: materiały prasowe. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

 

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Rusza nowy program grantowy dla projektów proekologicznych

Fundacja E.ON ogłasza start międzynarodowego programu grantowego „E.ON łączy...

TOGETAIR 2024: razem dla przyszłości

W obliczu zbliżających się zmian związanych z ochroną środowiska,...

BGK uruchomił nabór wniosków o pożyczki na zieloną transformację miast

Przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) i Ministerstwa Funduszy i...

Dyrektywa budynkowa. Kiedy emocje nieco opadły, czas na analizę

W połowie marca Parlament Europejski przyjął plany, które mają...