Tania energia dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw

Jeszcze przez 3 miesiące po przejściu do nowego dystrybutora można testować wartość jego oferty – jeśli się nie spodoba, można z niej zrezygnować nie płacąc żadnych kar umownych itp.
EDF Polska, spółka-córka największego w świecie koncernu energetycznego, francuskiego EDF, oznajmili, że zamierzają w ciągu najbliższych lat opanować  10 proc. polskiego rynku dostaw energii dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Sektor ten liczy w naszym kraju około miliona podmiotów!
EDF jest obecna w Polsce od 16 lat i dziś posiada 9 zakładów wytwórczych (a w tym wielką elektrownię systemową w Rybniku oraz elektrociepłownie w Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Zielonej Górze i Toruniu). Z tych względów należy obietnice tego dostawcy energii elektrycznej i ciepła traktować serio.
Francuzi już zbadali polski rynek MŚP i doszli do wniosku, że mogą zaproponować przejście pod ich skrzydła. – Chcemy być  nie tylko najbardziej efektywnym wytwórcą w Polsce, ale też najbardziej innowacyjnym – mówił Thierry Doucerain, prezes EDF Polska. – Polska jest dla nas krajem priorytetowym, zamierzamy tu działać przez lata. I dlatego zależy nam zdobyciu zaufania odbiorców.
Francuzi już uruchomili w Krakowie własne Centrum Obsługi Klienta. Obiecują rozwój nowych produktów i gwarantują, że faktura przyjdzie do odbiorcy 14-21 dni PO konsumpcji. W trakcie badań rynkowych EDF stwierdziła, że około 1/3 klientów z sektora MŚP najbardziej obawia się niedogodności związanych z procedurą zmiany sprzedawcy. Stąd ich oferta załatwiania wszystkiego we własnym zakresie, a odbiorcy gwarantują, że ani przez moment w jego przedsiębiorstwie energii elektrycznej nie zabraknie.
Sektor małych i średnich przedsiębiorstw to na dziś; a na jutro? Od 2017 r. EDF zamierza przejmować inne spółki z branży i nastawić się na sektor B2C czyli dostawy dla odbiorców indywidualnych. Tych ostatnich jest w Polsce około 15,5 miliona. Na rynku pojawił się zatem nowy wielki gracz. Z korzyścią dla rynku? – to się okaże w ciągu roku, dwu.
W trakcie konferencji prasowej, na której przedstawiano założenia programu p. t. „Mała zmiana, duża różnica”, prezes Thierry Doucerain kilkakrotnie powtórzył, że jego firma jest największym wytwórcą ko generacyjnym (czyli wytwarzającym łącznie energie elektryczną i ciepło sieciowe) w naszym kraju. Należy się zatem spodziewać ekspansji EDF również na rynku ciepła.
Do 2016 r. – podobno – Polska ma, w myśl zaleceń Unii Europejskiej, uwolnić cały rynek energetyczny. A wówczas EDF Polska będzie już na tym rynku mocno usadowiony.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Warszawa. 14 850 paszportów wydano przez rok na Lotnisku Chopina

To już rok! Punkt paszportowy MSWiA na warszawskim lotnisku...

Świętowanie 20-lecia Polski w UE 

Z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej odbędzie...

Polacy planują majówkę. Dużym powodzeniem cieszą się góry

Pierwsze wiosenne słońce i świetna pogoda wybudziły Polaków z...

Jaja nie tylko na Wielkanoc. Polacy jedzą ich coraz mniej

Od 10 lat sukcesywnie rośnie udział alternatywnych systemów chowu...