BOŚ. Edukacja ekologiczna na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

Motoryzacja i ekologia nie muszą być ze sobą sprzeczne. Jak je pogodzić – tego uczestnicy tegorocznej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników dowiedzą się od ekspertów Banku Ochrony Środowiska.

Ekologia odgrywa coraz większą rolę w wyznaczaniu trendów i rozwoju motoryzacji. Wymagane przez Unię Europejską coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin, nakaz produkcji wyłącznie samochodów zeroemisyjnych od 2035 roku, nacisk na ochronę środowiska w różnych aspektach życia to wyzwanie nie tylko dla producentów aut, ale także dla dostawców części czy mechaników samochodowych.

– Motoryzacja będzie elektryczna – to już wiemy. Ale jak sprostać temu wyzwaniu i wpisać się w trendy obecne w branży motoryzacyjnej, by zachować równowagę między wymaganiami ekologii, a pasją korzystania z czterech kółek? O tym wszystkim uczestnikom XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników opowiedzą eksperci Banku Ochrony Środowiska, który jest partnerem wydarzenia. Ogromnie się cieszymy, że już drugi rok możemy współpracować przy organizacji Mistrzostw – mówi Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników szczególne miejsce zajmuje tematyka elektromobilności oraz wszechstronna edukacja przyszłych mechaników pojazdów elektrycznych i hybrydowych nie tylko w zakresie serwisowania, ale także w obszarze rozwoju paliw alternatywnych i technologii wodorowych.

–  Zaproponujemy uczestnikom XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników aktywności, które przybliżą im zagadnienia związane z ekologią i przekonają, że motoryzację i ochronę środowiska można pogodzić. Od napędów elektrycznych już nie ma odwrotu. Pozostaje więc przygotować się na ich upowszechnienie, obsługę, zdobyć wiedzę jak działać w zgodzie z ekologią, nie tracąc radości z kontaktu z motoryzacją – wyjaśnia Michał Siedlecki, dyrektor ds. sektora energetyki – Biuro Doradztwa Finansowego dla Sektora Energetycznego.

Jednym z wydarzeń zaplanowanych w ramach XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie panel ekspercki poświęcony przyszłości motoryzacji i technologiom wykorzystywanym w jej rozwoju. Eksperci BOŚ będą także służyli szczegółowymi informacjami o rządowym programie dopłat do zakupu samochodów elektrycznych „Mój elektryk”.

Nie zabraknie również wydarzeń skierowanych szczególnie do młodych mechaników, bo to do ich warsztatów trafią w przyszłości samochody z napędami alternatywnymi. Eksperci BOŚ postarają się przekonać młodzież, że warto rozwijać się w duchu ekologii. Specjaliści pracujący na co dzień z dużymi maszynami opowiedzą o zastosowanych w nich rozwiązaniach służących ochronie środowiska.

Od ponad 30 lat misją Banku Ochrony Środowiska jest edukacja i wspieranie przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska. Uczestnicząc w wydarzeniach branżowych dotyczących m.in. zielonego, niskoemisyjnego transportu i elektromobilności BOŚ wzmacnia swój aktywny udział w kreowaniu oraz implementacji strategicznych rozwiązań z zakresu finansowania obszaru zielonej gospodarki i ochrony środowiska w Polsce. Takimi działaniami bank wpływa również na wzrost społecznej świadomości, a tym samym na popyt na zielone inwestycje.

Finały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – w dniach 7-10 kwietnia 2022 r.

Źródło: BOŚ. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Rusza globalna kampania „TYDZIEŃ LASÓW FSC®”

Tydzień Lasów to kampania zainicjowana przez Forest Stewardship Council,...

Miasta ze strefami bez spalin – czy to możliwe?

Dzięki Strefom Czystego Transportu polskie miasta mają być mniej...

Lex beton to zagrożenie dla polskich rzek

28 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o rewitalizacji...

W marginalnym stopniu wykorzystujemy potencjał biogazu

– Sektor biogazu i biometanu dziś jest w Polsce...