Marka Godna Zaufania 2023

Zaufanie to wyzwanie! Na których markach polscy przedsiębiorcy mogą polegać? Z którymi najchętniej współpracują? Poznajmy 25 brandów, które cieszą się największym zaufaniem wśród przedsiębiorców. Tytuł Marka Godna Zaufania został przyznany już po raz ósmy.

Badanie Marka Godna Zaufania to inicjatywa wydawcy miesięcznika „My Company Polska”. Powstało przy współpracy z Instytutem Badawczym Kantar Polska. Głównym celem, tego realizowanego już po raz ósmy badania, było poznanie opinii przedsiębiorców na temat najlepszych marek, produktów i usług skierowanych do biznesu oraz wskazanie tych, którym najbardziej ufają.

Mechanizm rankingu jest prosty – redakcja poprosiła czytelników i prenumeratorów miesięcznika „My Company Polska”, uczestników szkoleń i konferencji, przedstawicieli kadry zarządzającej, specjalistów i właścicieli firm, by spontanicznie wymienili markę, której najbardziej ufają. W każdej kategorii można było wskazać tylko jedną.

Co ważne, wszystkie 25 kategorii jest nowych. W tym roku sprawdzamy m.in. który z brandów ma „Wysoki A-IQ” czy najmocniejsze „Cyfrowe mury”, pytamy też o „Przyszłość planety” i o „Biznes z pomysłem”.

– Dlaczego zdecydowaliśmy się na tak dużą rewolucję w samych kategoriach? Zależało nam, by nasz ranking odpowiadał na wyzwania, którym muszą sprostać dzisiejsze firmy. To co się nie zmienia, to wartość, jaką w prowadzeniu biznesu jest zaufanie – mówi Grzegorz Sadowski, redaktor naczelny „My Company Polska”.

Przedsiębiorcy wymienili spontanicznie nazwy 160 marek, którym ufają. Oto najczęściej pojawiające się brandy:

  • W kategorii „Polskie górą”, czyli który koncern w swojej misji najbardziej wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa na sam szczyt wspiął się Orlen. Wskazało go aż 72 proc. przedsiębiorców biorących udział w badaniu. Skąd tak wysokie notowania także w 2023 roku?

– Jako lider na rynku, byliśmy w stanie zapewnić naszym odbiorcom bezpieczeństwo paliwowo-energetyczne, pomimo niezwykle trudnej sytuacji wywołanej wojną w Ukrainie. Wywiązaliśmy się z naszych obietnic i zobowiązań, co wzmocniło pozytywne postrzeganie marki ORLEN i zaowocowało przyznaniem, już po raz ósmy z rzędu, zaszczytnego tytułu Marka Godna Zaufania – mówi Magdalena Cybula dyrektor wykonawczy ds. marketingu.

  • W kategorii „Zastrzyk finansowy, czyli bank, który oferuje najlepsze kredyty dla firm” wygrał Bank Pekao S.A. (wskazała go jedna trzecia głosujących).

– Banki to instytucje zaufania publicznego nie tylko w łatwych, ale przede wszystkim w trudnych czasach. Ostatnie lata pokazały to wyraźnie. Te banki, które tak jak Pekao – były z klientami, wspierały ich, pomagały im znaleźć wyjście z problemów – mogą liczyć na ich lojalność, zaufanie, a w konsekwencji na rozwój biznesu – mówi Magdalena Zmitrowicz wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A., nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw.

  • Zapytaliśmy też o „elektryzującą flotę, czyli samochód elektryczny lub hybrydowy, który najlepiej sprawdza się w firmie”. W kategorii wyścig był naprawdę zacięty. Na ostatniej prostej wygrał Mercedes Benz (wskazało go 37 proc. głosujących)

– Nasi klienci ufają, że pojazdy Mercedesa będą reprezentowały uznany standard, który ukształtował się przez dziesięciolecia, m.in. w zakresie bezpieczeństwa, komfortu i osiągów. Jednocześnie spoczywa na nas odpowiedzialność wobec społeczeństwa oraz środowiska. Jesteśmy pionierem technologii i tę samą rolę chcemy odgrywać w epoce elektromobilności – mówi Tomasz Mucha Head of Corporate & Product Communication, MB Cars, MBCEE.

  • W kategorii „Opiekun pracownika, czyli firma, która oferuje najciekawszy lub najbardziej kompleksowy pakiet benefitów pracowniczych” wygrywa Benefit Systems z 47 proc. wskazań. 

– W budowaniu długotrwałych relacji biznesowych i utrzymywaniu wysokiego zaufania do marki ważne są autentyczność i transparentność. Kluczowym czynnikiem pozostaje jednak nastawienie na klienta. Przejawia się to głównie dostarczaniem mu wartościowych rozwiązań, które przynoszą realne korzyści oraz spełniają oczekiwania związane choćby ze wsparciem dobrostanu pracowników – Emilia Rogalewicz członek zarządu Benefit Systems SA.

  • Jeśli chodzi o „stan posiadania, czyli leasing i wypożyczanie jako sposób prowadzenia biznesu” najlepszy okazał się Credit Agricole (EFL) z dominującą pozycją na 59 proc.

– Już od ponad 30 lat towarzyszymy przedsiębiorcom w rozwoju ich biznesów i pracujemy na ich zaufanie – podkreśla Radosław Woźniak prezes zarządu EFL. Zapytany o przepis na utrzymanie tego zaufania, odpowiada: – Po pierwsze, dobra oferta, czyli taka, która odpowiada na potrzeby, jakie firma ma w danym momencie. Po drugie, jakość obsługi klienta. I w końcu, po trzecie, nie można zapomnieć o kliencie, który już podpisał z nami umowę. Należy zrobić wszystko, aby nie tylko był zadowolony z jej przebiegu i chciał kolejny raz skorzystać z naszych usług, ale też aby został ambasadorem naszej marki.

  • A co z poczuciem bezpieczeństwa? Okazało się, że to Orange z 48 proc. wskazań oferuje najlepsze „cyfrowe mury”, a dokładnie „najlepszy pakiet usług i rozwiązań dbających o bezpieczeństwo cybernetyczne”.

– Do bezpieczeństwa firm i instytucji podchodzimy holistycznie. Naszym klientom zapewniamy je na wszystkich poziomach: urządzeń końcowych, sieci, infrastruktury, aplikacji i przetwarzania danych – mówi Piotr Markowicz dyrektor Strategii i Rozwoju ICT Orange Polska. – Tylko w zeszłym roku CyberTarcza Orange ochroniła ponad 5 mln internautów przed utratą danych i pieniędzy.

Więcej o badaniu i jego laureatach w miesięczniku „My Company Polska” (nr 6/2023) oraz na stronie: https://markagodnazaufania.pl

Partnerem projektu Marka Godna Zaufania jest PKN Orlen, a partnerem wspierającym Attention Marketing.

Źródło informacji i zdjęcia: Newseria.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Krynica Forum 2023. Bezpieczeństwo osią tegorocznego kongresu 

Szeroko pojęte bezpieczeństwo - militarne, energetyczne i klimatyczne, stanowiło...

Podsumowanie XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu

W dniach 5-7 września 2023 r., w Hotelu Gołębiewski...

Wyjątkowe wydarzenie w trudnych czasach. Krynica Forum 2023

Tysiące gości z kraju i zagranicy, setki prelegentów, dziesiątki...

Niski przyrost naturalny a problemy pracodawców

Na początku września br. Główny Urząd Statystyczny poinformował, że...