PKO Bank Polski pokazuje najmłodszym, jak nie trafić na cyberprzestępców

PKO Bank Polski uczy najmłodszych, jak być bezpiecznym w cyberprzestrzeni. Bank udostępnił specjalny film edukacyjny dla uczniów. Dzięki niemu dzieci dowiadują się, jak bezpiecznie korzystać z internetu, jak rozpoznać potencjalne zagrożenia oraz jakie są zalety kontroli rodzicielskiej.

„Rety rety internety, surfuj bezpiecznie w sieci” to film edukacyjny, który powstał w ramach programu Szkolnych Kas Oszczędności. Bohaterami kreskówki jest rodzina Pieniążków, która zmaga się z różnymi problemami, pokazując, że zasady cyberbezpieczeństwa zapewniają spokój codziennego życia. Niezależnie od tego czy korzystamy z internetu w ramach pracy, czy jako rozrywki.

Film zawiera zbiór dobrych praktyk związanych z mądrym i bezpiecznym poruszaniem się w sieci, przydatnych zarówno dzieciom, jak i dorosłym posługującym się smartfonami, tabletami czy komputerami.

Praktyczne porady dotyczą m.in. rozpoznawania bezpiecznych stron internetowych, dbania o bezpieczeństwo swoich danych oraz ochronę wizerunku w mediach społecznościowych – swojego oraz innych osób.

Najmłodsi dowiadują się też, by nigdy nie zapisywać swoich haseł na stronach i przeglądarkach internetowych, zawsze sprawdzać czy się wylogowali i by nie publikować zdjęć koleżanek i kolegów bez ich zgody.

„Nowoczesna forma przekazu, wartka narracja i poczucie humoru, przyjazny język oraz kolorowe animacje sprawiają, że tematyka bezpieczeństwa w internecie staje się łatwa do przyswojenia – przekonuje Małgorzata Kocoń, dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO Banku Polskim. – Internet jest bardzo dynamicznym środowiskiem – dlatego regularnie trzeba aktualizować nie tylko oprogramowanie komputera, ale także swoją wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa” – dodaje.

Poprzez specjalne filmy edukacyjne w ramach SKO dzieci uczą się również troski o środowisko i zarządzanie finansami w rodzinie.

Film animowany można obejrzeć pod adresem: https://youtu.be/0VNwMwcafag 

Źródło informacji: PAP MediaRoom. lustracja: PKO BP.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Ponad połowa Polaków ufa instytucjom finansowym w kwestii cyberbezpieczeństwa

Badanie „Postawy Polaków wobec cyberbezpieczeństwa” – przygotowane przez Biostat...

Krajobraz cyberprzestrzeni

W 2023 r. obsłużono ponad 80 tys. incydentów cyberbezpieczeństwa...

Cyfryzacja. Nowe otwarcie – podsumowanie 100 dni

Otwarte konsultacje społeczne, nadrabianie zaległości legislacyjnych oraz przyspieszenie prac...

Wysyłanie dokumentów drogą mailową. Niezbędne środki ostrożności

Z raportu przygotowanego przez ClickMeeting wynika, że zaledwie 20%...