Nowy program szkoleniowo-edukacyjny pod patronatem Ministerstwa Finansów

Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) przygotowała pełny program szkoleniowo-edukacyjny pod nazwą „Bądź gotowy na KSeF” skierowany do biur rachunkowych i przedsiębiorców prowadzących własną działalność. W projekcie pod patronatem Ministerstwa Finansów przewidziano spotkania, warsztaty oraz szkolenia merytoryczne i techniczne, które ułatwią przejście przez nadchodzącą cyfrową rewolucję. Jego celem jest kompleksowe przygotowanie księgowych i polskich przedsiębiorców do wdrożenia KSeF w firmie.

Krajowy System e-Faktur zacznie obowiązywać od 1 lipca 2024 roku, a dla przedsiębiorców zwolnionych podmiotowo z VAT, od 1 stycznia 2025 roku. Do tego czasu przedsiębiorcy i księgowi mają czas na wdrożenie zmian do systemów finansowo-księgowych i procesów biznesowych, które umożliwią generowanie prawidłowych e-faktur. To także czas, w którym biura rachunkowe muszą dostosować się do nowych wymagań.

Programem „Bądź gotowy na KSeF” planujemy dotrzeć do biur rachunkowych w Polsce i udzielić im wsparcia w procesach dostosowawczych. Przeprowadzimy szkolenia z zakresu zmian prawnych i systemowych. Budujemy bazę wiedzy, w której pracownicy biur rachunkowych będą mogli znaleźć odpowiedzi na zadawane pytania – zapowiada Anita Gołębiewska, Dyrektor Zarządzająca Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR).

Roczny program edukacyjno–szkoleniowy zakłada m.in. zbudowanie bazy wiedzy o KSeF skierowanej do biur rachunkowych, organizację warsztatów szkoleniowych (online i stacjonarne), stworzenie poradnika dla biur rachunkowych i Klientów oraz webinarów. W ramach programu będzie miała miejsce również debata podczas tegorocznego Kongresu Partnerów Biznesowych OSCBR, który odbędzie się w dniach 26-27 maja br., w Hotelu Artis Loft pod Warszawą. Biura rachunkowe, które wezmą udział w programie, uzyskają także realne wsparcie w zakresie wdrożenia KSeF wśród swoich Klientów w postaci m.in. instrukcji i podpowiedzi ekspertów księgowych.

Program “Bądź gotowy na KSeF” to nie tylko wsparcie dla biur rachunkowych, ale również samych przedsiębiorców, którzy staną przed nie lada wyzwaniem, jeśli do tej pory nie korzystali z narzędzi online.

Mimo iż przygotowywania do wdrożenia KSeF trwają od już od pewnego czasu, wprowadzenie elektronicznych faktur dla wszystkich przedsiębiorców w kraju będzie wyzwaniem technologicznym, organizacyjnym i edukacyjnym. Znaczna grupa przedsiębiorców, często klientów biur rachunkowych, nie jest gotowa na używanie wyłącznie e-faktur. Problemem może być wykluczenie cyfrowe, ale także przywiązanie do wystawiania i otrzymywania dokumentów papierowych. Widzimy bardzo ważną rolę księgowych w edukacji przedsiębiorców i przygotowaniu ich do wdrożenia KSeF – ocenia Rafał Strzelecki, Prezes Zarządu CashDirector SA. Tym bardziej cieszy nas fakt, że Ministerstwo Finansów zdecydowało się objąć patronatem honorowym nasz program ukierunkowanych na wsparcie biur rachunkowych w obszarze KSeF.

Więcej informacji na temat programu “Bądź gotowy na KSeF” już niedługo pojawi się na stronach organizatora.

Źródło: Newseria. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Jak nie dać nabrać się na fałszywe sklepy internetowe?

Fałszerstwa internetowe to plaga, która niesie za sobą wiele...

Czym są trojany bankowe i jak się przed nimi chronić?

Kradzież danych bankowych, przejęcia kont i w rezultacie –...

Ponad pół miliona incydentów dziennie podczas urlopów. Jak zmniejszyć ryzyko?

Wzrost cyberataków phishingowych wzrósł w sezonie urlopowym o niemal...