Prosta Giełda S.A. przejmuje kolejny serwis

MójMedyk.Online to oparty na sztucznej inteligencji serwis analizujący oraz interpretujący wyniki badań diagnostycznych, a niebawem również obrazowych w formacie DICOM. Jak można przeczytać na stronie, wystarczy wpisać wartości lub załączyć zdjęcie/plik otrzymanych w laboratorium wyników, np. badania krwi czy moczu, a AI przeanalizuje je i zasugeruje, co użytkownikowi może dolegać.

Administrator zastrzega jednak, że AI „jest w wersji rozwojowej. Kłamie/zakrzywia rzeczywistość, absolutnie nie można jej wierzyć”. Prosta Giełda S.A. nie zraża się jednak i jak można usłyszeć od przedstawiciela spółki: system ma ogromny potencjał, a Prosta Giełda S.A. jest w stanie go rozwinąć i ulepszyć tak, aby miał faktyczne zastosowanie we wsparciu procesu diagnostycznego.

System AI-MED w wersji komercyjnej będzie dostępny jedynie dla lekarzy. Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów użytkownicy nie będą mieli dostępu do wyników pracy sztucznej inteligencji, będą one udostępnione jedynie lekarzowi prowadzącemu.

„Warto zaznaczyć, że my nie chcemy zastępować lekarzy – mówi Mirosław Januszewski, prezes spółki. – Naszym celem jest realne skrócenie czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty”.

Januszewski podkreśla, że Prosta Giełda S.A. chce stworzyć system, który na podstawie podanych przez pacjenta wyników badań i zebranego od niego wywiadu, przekaże lekarzowi usystematyzowany raport wraz ze wstępną diagnozę i kodami ICD-10 oraz zalecanym leczeniem (uwzględniającym interakcje między lekami).

„Oczywiście to tylko sztuczna inteligencja i nie jest w stanie zdiagnozować pacjenta bez lekarza. Chyba największym plusem tego systemu jest to, że analiza i raport zajmują AI-MED niewiele ponad 60 sekund” – podkreśla prezes spółki. 

Prosta Giełda S.A. zapowiada, że podobnie, jak w przypadku innych serwisów, startuje od razu. 

„Naszym klientom zawsze powtarzamy, że nowe narzędzia najlepiej jest udostępniać dla użytkownika od razu, a udoskonalać je, kiedy pojawią się konkretne problemy. Prowadząc własne serwisy, kierujemy się dokładnie tą samą zasadą, to nasz przepis na sukces” – dodaje Mirosław Januszewski.

Prosta Giełda S.A., która 11 kwietnia zadebiutowała na GPW, zajmuje się produkcją i modernizacją systemów informatycznych dla innowacyjnych startupów.

Sam sprawdź, jak działa AI-MED: https://mojmedyk.online.

Źródło informacji i zdjęcia: Prosta Giełda S.A.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Jak nie dać nabrać się na fałszywe sklepy internetowe?

Fałszerstwa internetowe to plaga, która niesie za sobą wiele...

Czym są trojany bankowe i jak się przed nimi chronić?

Kradzież danych bankowych, przejęcia kont i w rezultacie –...

Ponad pół miliona incydentów dziennie podczas urlopów. Jak zmniejszyć ryzyko?

Wzrost cyberataków phishingowych wzrósł w sezonie urlopowym o niemal...