Szczecin. Powstanie Centrum Koordynacji Opieki Onkologicznej

W Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie powstanie nowe Centrum Koordynacji Opieki Onkologicznej. Zadanie będzie dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Biuro prasowe zachodniopomorskiego urzędu marszałkowskiego poinformowało o utworzeniu  przez ZCO Centrum Koordynacji Opieki Onkologicznej. W ramach projektu zaplanowano remont jednego z budynków na terenie szpitala, w którym powstanie centrum oraz zostaną wygospodarowane pomieszczenia dla zespołu psychoonkologów.

„Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie czyni kolejny krok, by usprawnić opiekę nad pacjentami onkologicznymi. Wkrótce w jednym miejscu pacjenci znajdą wsparcie, które jest niezbędne w procesie skutecznego leczenia. Szpitalowi w podniesieniu standardów medycznych ponownie przyjdą z pomocą środki specjalnego programu REACT-UE dedykowane ograniczeniu społecznych skutków pandemii” – powiedział marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Projekt Centrum Koordynacji uzyskał pozytywną opinię wojewody zachodniopomorskiego w systemie, który jest Instrumentem Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia. Całkowita wartość inwestycji to 4,5 mln zł, z czego prawie 2 mln zł stanowi dofinansowanie Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Inwestycja ma być zrealizowana w niespełna rok.

„Centrum Koordynacji zakłada przede wszystkim wzmocnienie opieki nad pacjentem onkologicznym od momentu, kiedy pierwszy raz pojawia się w naszym szpitalu, aż do zakończenia procesu leczenia oraz monitorowania stanu zdrowia i efektów terapii w ramach badań kontrolnych” – wyjaśnił dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie Adrian Sikorski.

Jak wskazano w komunikacie pacjenci na każdym etapie diagnostyki i leczenia będą mieli przydzielonego koordynatora, który będzie służył wsparciem na wszystkich etapach związanych z diagnostyką i leczeniem onkologicznym, od umawiania terminów na poszczególne badania i wizyty po zapewnienie kontaktu ze specjalistami medycznymi. W centrum powstaną stanowiska pracy zarówno do bezpośredniej jak i zdalnej obsługi pacjentów, dzięki czemu zostanie wyeliminowana uciążliwość osobistego stawiennictwa pacjentów w przypadku konieczności przekazania informacji dotyczącej wyniku badania diagnostycznego, czy zaplanowania terminów poszczególnych etapów leczenia.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP. Zdjęcie – fot. Fot. UM Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Lubelskie. Lepsza jakość usług medycznych dzięki Funduszom Europejskim

W poniedziałek (13 marca) w Lublinie podsumowano realizację pierwszego...

Dzień Walki z Depresją 2023

23 lutego obchodzimy Dzień Walki z Depresją, którego celem...

Indeks miast, które dbają o zdrowie mieszkańców

Władze Opola wydały najwięcej na zdrowie w przeliczeniu na...

Kampania edukacyjna „Za głosem serca”

Ponad 1,2 mln Polaków choruje na niewydolność serca. Choroba...