Nowe brzmienia na Seven Festival

Nowe brzmienia, nowa scena. Pierwszego dnia na Scenie Parkowej odbędzie się seria koncertów pod hasłem „Ziemskie – nieziemskie klimaty”. Jej gwiazdą będzie grupa Strange Attractor.
Strange Attractor to trio utworzone przez znaczące postaci holenderskiej sceny independent: Nielsa Van Hoorna (The Legendary Pink Dots) – człowieka orkiestrę, który gra na saksofonie, klarnecie, fletach i syntetycznych instrumentach dętych, oraz perkusistę i komputerowca Richarda van Kruisdijka (Sonar Lodge), odpowiedzialnego za wszystkie brzmienia elektroniczne. Skład uzupełnia wokalistka o elektryzującym głosie: Marie-Claudine. Grupa nagrała dotychczas dwa albumy: „Everything Is Closer” i „Mettle”. Na szczególną uwagę zasługuje ta druga płyta.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się muzycy kultowych zespołów: Sepultura, Bauhaus, Wire, Love And Rockets, Tuxedomoon, Coil czy Caravan. Ich muzyka to perfekcyjnie zaaranżowane i nowocześnie brzmiące, wielowymiarowe połączenie psychodeliczno- alternatywnych brzmień ambientu, nu-jazzu, trip hopu i awangardy.
Pierwszego dnia festiwalu odbędą się koncerty wschodzących gwiazd klimatycznego rocka: Nook, Tides From Nebula, California Stories Uncovered i Klimta. Nook na wiosnę przygotowuje swój płytowy debiut. Zespół śmiało eksperymentuje, z łatwością poruszając się w różnych stylistykach rocka. Wskazuje przy tym na Mars Voltę, Radiohead i Porcupine Tree jako swoich ulubieńców.
Tides From Nebula zaskoczył krytykę płytą „Aura”, która stała się jednym z wydarzeń na krajowym niezależnym runku. GodSpeed You Black Emperor, Mogwai, Pink Floyd – to nazwy, które przewinęły się przez wiele recenzji ich pierwszego wydawnictwa. Na żywo zespół prezentuje światowy poziom, czym już zyskał sobie liczną rzeszę fanów na koncertach klubowych.
California Stories Uncovered otrzymali pochwalne recenzje za swój debiut „Confabulations”. Postrockowo-shoegazowe inklinacje zespołu trafią do tych, którzy lubią Sigur Ros czy wspomniany już wcześniej Mogwai.
Klimt to solowy projekt Antoniego Budzińskiego – na co dzień gitarzysty Saluminesii. Jego autorski debiut, podobnie jak płyty „Tides From Nebula” i „Califronia Stories” Uncovered, został przyjęty z dużą uwagą i sympatią nie tylko w naszym kraju. W recenzjach albumu „Jesienne odcienie melancholii” piszący przywołali dokonania Slowdive, Explosions In The Sky i Sigur Ros. W tym roku można się spodziewać nowej płyty Klimta.
W tegorocznej edycji festiwalu wystąpią także rockowe gwiazdy: Hey, Coma oraz Closterkeller. Dla fanów ciężkiego rocka zagrają Vader i Hunter. Pierwszy raz w Węgorzewie zagra Lipali. Rocznicowy koncert da zespół Kolaboranci. Z nowym programem wystąpi grupa Muchy. W hołdzie Joy Division supergrupa Heart & Soul przedstawi „Projekt Closer”. Wkrótce zostaną ogłoszeni kolejni wykonawcy.
Sponsorem festiwalu jest Carlsberg. Patronatemem medialnym festiwal objęli: „Eurogospodarka”, onet.pl oraz WWF, a partnerami są: Teraz Rock, Radio Olsztyn oraz Pulp.
źródło: Eurogospodarka 3/2010

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Wpływ konfliktu na ukraińskie płace

Od stycznia br. siła nabywcza ukraińskich pensji spadła średnio...

„Chcę wyjechać na wieś…”

Po raz kolejny zmalała liczba ludności kraju – tym...

Chiny wyprzedziły USA!

Jak stwierdzono w raporcie MFW, opublikowanym 7 października br.,...

Fundusz Senioralny

Pieniądze można dostać z Gdańskiego Funduszu Senioralnego przeznaczonego dla...