Fundusz Senioralny

Pieniądze można dostać z Gdańskiego Funduszu Senioralnego przeznaczonego dla osób po sześćdziesiątce.
Celem funduszu jest dofinansowanie wydarzeń i inicjatyw wskazanych przez seniorów. Warunkiem przyznania pieniężnego wsparcia na realizację projektu jest nakierowanie proponowanych działań na aktywizację i integrację środowiska osób starszych.
Co warte podkreślenia, Regionalne Centrum Wolontariatu oferuje nie tylko wsparcie finansowe, ale również udział w szkoleniu dotyczącym jego realizacji, doradztwo i pomoc przy wcieleniu go w życie oraz spotkania integracyjne dla autorów pomysłów senioralnych.
Projekt finansowany jest z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020 oraz ze środków Gminy Miasta Gdańsk. Jest o co walczyć. Jak się okazuje, popularne przysłowie: „Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka” doskonale charakteryzuje łączną kwotę, o jaką mogą starać się gdańscy seniorzy.
Fundusz Senioralny z marszu okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Już w pierwszej edycji, w której zaplanowano dofinansowanie 20 projektów, do urzędu miasta wpłynęło 38 zgłoszeń. Ponieważ pomysły seniorów okazały się niezwykle inspirujące i odpowiadające na potrzeby tej grupy wiekowej, ostatecznie aż 32 wnioskujące grupy otrzymały pieniądze.
Obecnie trwa nabór do kolejnej edycji Funduszu Senioralnego, a zainteresowanie okazuje się być jeszcze większe. W związku z powyższym, szacuje się, że ilość inicjatyw, którą dofinansuje samorząd w 2014 r., wyniesie ok. 60. Seniorom nie brakuje wyobraźni na zagospodarowanie otrzymanych z funduszu pieniędzy.
WOJCIECH KUDER
Cały artykuł w numerze 11/2014 Eurogospodarki.
 

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Wpływ konfliktu na ukraińskie płace

Od stycznia br. siła nabywcza ukraińskich pensji spadła średnio...

„Chcę wyjechać na wieś…”

Po raz kolejny zmalała liczba ludności kraju – tym...

Chiny wyprzedziły USA!

Jak stwierdzono w raporcie MFW, opublikowanym 7 października br.,...

Zachować spokój

Ponad połowa badanych obawia się również o bezpieczeństwo swoich...