Bałtyk nowym kierunkiem wypoczynku dla Europejczyków? 

Podczas gdy kolejny raz południe Europy z turystycznego raju zamienia się w piekło i niebezpieczną pułapkę, pojawia się pytanie, czy upały i ich konsekwencje nie zmienią turystycznych nawyków? Słupki oscylujące w granicach 40 lub nawet więcej stopni Celsjusza, nie służą zarówno przyrodzie, jak i zdrowiu ludzi, zwłaszcza tych najmłodszych i najstarszych.

Może zatem wybierać odpoczynek letni w chłodniejszych rejonach Europy, na południe kierując się jesienią lub wiosną? Coraz więcej turystów zaczyna wybierać takie rozwiązanie. Jest to szansa dla morza Północnego czy Bałtyckiego. Nasze szerokie, piaszczyste plaże doceniają coraz częściej zagraniczni turyści: Niemcy, Czesi, Norwegowie czy Duńczycy.

Sugerując się najnowszymi podsumowaniami GUS można stwierdzić, że coraz chętniej odwiedzają nas turyści zagraniczni. Wzrost rok do roku (dane z maja 2023) mówią o ponad 237 tys. więcej noclegów udzielonych turystom z zagranicy (a to przecież dane bez szczytu sezonu ).  

Jak potwierdza Krzysztof Kraskowski, dyrektor Bel Mare & Aqua Resort w Międzyzdrojach, obiekt cieszy się 87% średnim obłożeniem latem i to również ze względu za zainteresowanie gości z Niemiec i Czech. Niemcy stanowią 65% wypoczywających osób z zagranicy. Niemcy nie koncentrują się jedynie na wypoczynku – zarabiają w Polsce, kupując apartamenty wakacyjne. W Bel Mare&Aqua Resort 30% nabywców second home stanowią właśnie inwestorzy z Niemiec.

Cudze chwalicie – swego nie znacie – chciałoby się powiedzieć. Co mówią o naszym kraju odwiedzający z zewnątrz? Doceniają Polskę za dobrą infrastrukturę wypoczynkową i przystępniejsze w porównaniu z zachodem Europy ceny (wg. danych Eurostatu, polskie restauracje i hotele są przeciętnie o 25,1 proc. tańsze od średniej unijnej), a także za czynnik, który staje się również istotny – niską przestępczość. Czas na to, by przestać się wstydzić naszego wybrzeża, polskie kurorty w niczym nie ustępują innym w rejonie Europy środkowej i wschodniej.

Źródło: materiały prasowe. Zdjęcie ilustracyjne – fot Shutterstock.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Wakacyjne statystyki lepsze, ale nietrzeźwych kierowców wciąż nie brakuje

Podczas tegorocznych wakacji odnotowano ponad 21,5 tys. przypadków kierowania...

Co oprócz angielskiego?

Nikogo nie zaskoczy dziś informacja, że na każdym etapie...

Nadmorska baza noclegowa. Podsumowanie sezonu wakacyjnego 2023

Sezon wakacyjny ’23 nad polskim morzem nie był tak...

Jak Polacy spędzili wakacje 2023?

Mimo że, jak wynika z badań, 30% Polaków jest...