Bydgoszcz. Zrewitalizowany bulwar nad Brdą zachęca do spacerów i wycieczek

Mieszkańcy Bydgoszczy mogą już bezpiecznie pojeździć rowerem, przespacerować się, czy po prostu posiedzieć na bulwarze nad Brdą; właśnie oddany został do użytku kolejny odcinek zrewitalizowanych obszarów nad tą rzeką. Miejską inwestycję wsparły Fundusze Europejskie kwotą ponad 4,7 mln zł.

Bulwar został przebudowany na odcinku od mostu Bernardyńskiego do ul. Uroczej. Pod mostem Bernardyńskim powstała ścieżka pieszo-rowerowa. Przy dawnej przystani wioślarskiej zbudowano nową szerszą kładką. Droga rowerowa pomiędzy kładką i ul. Uroczą została rozdzielona od bulwaru pasem zieleni. W ramach inwestycji powstało też miejsce do cumowania małych jednostek na wysokości szpitala, parking dla rowerów oraz taras widokowy. Zasadzono nowe drzewa, krzewy i byliny. Bulwar został wyposażony w elementy małej architektury oraz oświetlenie. 

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zrewitalizowany bulwar i okolice nazywa „Salonem Bydgoszczy”.

„To jedno z zadań, które bydgoszczanie w czasie wielu spotkań i konsultacji uznawali za priorytet. Wpisuje się też w nasz pomysł na zwrot ku wodzie, który jest doceniany w ogólnopolskich konkursach. Przed nami szereg kolejnych zadań urzeczywistniających tę ideę. W tym roku bydgoszczanie skorzystają też z terenów sportowo-rekreacyjnych nad Wisłą w Starym Fordonie. Przygotowujemy się do rewitalizacji kolejnego odcinka bulwaru, budowy kąpieliska w sąsiedztwie hal sportowych oraz jeszcze lepszego zagospodarowania terenów rekreacyjnych nad brzegami Kanału Bydgoskiego” – zapowiada prezydent miasta.

Urząd miasta informuje natomiast, że już na etapie prac nad projektem uwzględniono docelowe połączenie nowej infrastruktury z planami przebudowy ronda Jagiellonów. Projekt przebudowy tego miejsca był konsultowany ze środowiskami rowerowymi oraz Radą ds. Estetyki. Na całe zadanie pozyskano dofinansowanie środkami unijnymi z Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie ponad 4,7 mln zł. Wszystkie prace pochłonęły ponad 8,4 mln zł. 

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP. Zdjęcie – fot. Fot. UM Bydgoszcz.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Wakacyjne statystyki lepsze, ale nietrzeźwych kierowców wciąż nie brakuje

Podczas tegorocznych wakacji odnotowano ponad 21,5 tys. przypadków kierowania...

Co oprócz angielskiego?

Nikogo nie zaskoczy dziś informacja, że na każdym etapie...

Nadmorska baza noclegowa. Podsumowanie sezonu wakacyjnego 2023

Sezon wakacyjny ’23 nad polskim morzem nie był tak...

Jak Polacy spędzili wakacje 2023?

Mimo że, jak wynika z badań, 30% Polaków jest...