Długi weekend nad morzem. Tłumów raczej nie będzie

Po chwilowym ataku jesiennej aury, prognozy pogody są łaskawsze dla turystów, którzy rozważają wyjazd na długi sierpniowy weekend. Wróci słońce i wakacyjne temperatury. Nic więc dziwnego, że na liście miejscowości z największą liczbą zapytań wysłanych do obiektów znajdują się przede wszystkim miejscowości nadmorskie. Większego zainteresowania turystów spodziewać się mogą też Karpacz, Szczawnica i Kazimierz Dolny. Poza najpopularniejszymi miejscowościami tłumów raczej nie będzie. Niski poziom rezerwacji w kraju utrzymuje się – wynika z analizy serwisu Nocowanie.pl.

Układ kalendarza na sierpień sprzyja tym, którzy nie mogą pozwolić sobie na dłuższą przerwę w pracy, albo lubią przedłużone weekendy. Jeden dzień urlopu, w poniedziałek, zapewnia czterodniowy wypoczynek.

„Krótkie wyjazdy na przedłużone weekendy to najwyraźniejszy trend tego sezonu – mówi Tomasz Zaniewski, wiceprezes serwisu Nocowanie.pl. – Tym samym potwierdzają się wyniki naszej ankiety przeprowadzonej na początku wakacji wśród 2000 użytkowników serwisu, kiedy to co piąta rodzina deklarowała, że ograniczy się do krótkiego, bo tylko czterodniowego urlopu, a wyjazd na weekend planowało kolejne 14% respondentów” – podkreśla i dodaje, że średnia długość rezerwacji dokonanych w lipcu i w sierpniu to 3,6 doby hotelowej.

Także ogólna liczba rezerwacji na długi weekend z pewnością nie usatysfakcjonuje rodzimej branży. Spadki względem zeszłego roku utrzymują się na poziomie około 40%. Dla planujących wyjazd to sygnał, że nie będą musieli tracić czasu w wielogodzinnych kolejkach do nadmorskich atrakcji.

Dokąd wyjedziemy na długi weekend? Najwięcej zapytań w serwisie otrzymali właściciele obiektów w miejscowościach nad morzem z Krynicą Morską, Międzyzdrojami, Łebą i Niechorzem na czele. Z miejscowości górskich najwyżej na tej liście plasują się Szczawnica i Karpacz. Sporym zainteresowaniem cieszą się też Jastrzębia Góra, Kołobrzeg, Sopot i niewielki Kazimierz Dolny.

Średnia cena za osobę za noc dla całego kraju według rezerwacji dokonanych na długi weekend sierpniowy wynosi nieco ponad 101 złotych i jest niższa niż dotychczasowa średnia dla sezonu (114 złotych), co oznacza, że turyści wybierają spośród tańszych ofert.

Planujący city break (forma krótkiego wyjazdu do jednego z popularnych turystycznie miast – przyp. red.) w Gdańsku czy Kołobrzegu zostawią hotelarzom średnio 130-138 złotych za osobę za noc. Mniej wydamy w Warszawie (średnio 101 złotych) czy Krakowie (71 złotych).

„Mowa tu o średnich cenach. Warto porównywać wiele propozycji przed wyjazdem, nawet jeśli chcemy podjąć szybką decyzję na ostatnią chwilę przed upalnym weekendem. W Krynicy Morskiej za pośrednictwem naszego serwisu znajdziemy oferty czterodniowego pobytu w niezłym standardzie dla dwóch osób w cenie do 400 złotych” – podpowiada Zaniewski. Jak wynika z danych Nocowanie.pl podobnie jak w latach ubiegłych największą popularnością cieszą się apartamenty, domy gościnne i pensjonaty.

Źródło informacji: Nocowanie.pl. Zdjęcie – fot. nocowanie.pl.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Wakacyjne statystyki lepsze, ale nietrzeźwych kierowców wciąż nie brakuje

Podczas tegorocznych wakacji odnotowano ponad 21,5 tys. przypadków kierowania...

Co oprócz angielskiego?

Nikogo nie zaskoczy dziś informacja, że na każdym etapie...

Nadmorska baza noclegowa. Podsumowanie sezonu wakacyjnego 2023

Sezon wakacyjny ’23 nad polskim morzem nie był tak...

Jak Polacy spędzili wakacje 2023?

Mimo że, jak wynika z badań, 30% Polaków jest...