Po kampanii „Poznaj Atomickich” 88 proc. Polaków za budową elektrowni jądrowych

88 proc. Polaków popiera budowę elektrowni jądrowych w naszym kraju – wynika z badania przeprowadzonego na zakończenie kampanii informacyjno-edukacyjnej „Poznaj Atomickich. Z energią jądrową na co dzień”, zrealizowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska jesienią 2022 r.

„Celem kampanii było uświadomienie społeczeństwu, że energetyka jądrowa to bezpieczne, bezemisyjne źródło energii, które zwiększy nasze bezpieczeństwo energetyczne” – powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

„W kampanii mówiliśmy o faktach, chcieliśmy, żeby ten temat pojawił się w polskich domach. I to się udało” – dodała. Spoty telewizyjne kampanii „Poznaj Atomickich” obejrzało prawie 25 milionów widzów, a spoty radiowe dotarły do ponad 21 milionów. Stronę internetową kampanii www.gov.pl/polski-atom/poznaj-atomickich odwiedziły ponad 2 miliony osób.

W ramach działań ogólnopolskich realizowano zadania marketingowe i informacyjne w prasie, radio, telewizji oraz Internecie. Polacy mogli zapoznać się ze spotami w radio i TV, jak również z edukacyjnymi audycjami i materiałami wideo zamieszczonymi na stronie kampanii i w mediach społecznościowych. Kampanię wspierali również influencerzy i popularyzatorzy nauki, którzy na swoich kanałach dzielili się wiedzą na temat energetyki jądrowej.

Zgodnie z badaniem opinii, przeprowadzonym na zlecenie resortu klimatu i środowiska na zakończenie kampanii, niemal 9 na 10 respondentów (88,1 proc.) wyraża poparcie dla budowy elektrowni jądrowych w naszym kraju, przy czym 60,3 proc. robi to w sposób zdecydowany.

W badaniu zapytano też, czy budowa elektrowni jądrowej, realizowana we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi, będzie miała pozytywny wpływ na bezpieczeństwo geopolityczne kraju. 74,6 proc. Polaków uważa, że tak, przeciwnego zdania jest 6 proc. badanych. Co piąty Polak (19,4 proc.) uważa, że nie wpłynie to na bezpieczeństwo geopolityczne kraju.

Ogólnopolskie badanie na zlecenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska zostało zrealizowane przez firmę Research & Grow w listopadzie 2022 r., metodą CATI na reprezentatywnej grupie 2000 Polaków w wieku 15-75 lat.

Źródło: PAP. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

W obiektach logistycznych powstają „Strefy przyjazne kierowcom”

W ostatnich 20 latach handel międzynarodowy wzrósł w Polsce...

Do Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP przystąpiło ostatnio 27 nowych organizacji

„W ostatnim czasie do Rady Przedsiębiorców przystąpiło 27 nowych...

Inflacja nie powstrzymuje Polaków przed podróżowaniem

Inflacja dotyka także branżę turystyczną – w ubiegłym roku...

Kołobrzeg. Nadbałtycka promenada ze wsparciem unijnym

W Kołobrzegu zakończono modernizację spacerowo-rowerowej promenady, która łącznie obejmuje...