Retail Park Dzierżoniów ma prawomocne pozwolenie na budowę

Falcon Investment Management, inwestor parku handlowego w Dzierżoniowie, uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę. Obiekt powstający przy ul. Batalionów Chłopskich będzie największym parkiem handlowym w regionie. Za proces komercjalizacji obiektu oraz koncepcję handlową odpowiada BOIG Property Consulting.

W południowej części Dzierżoniowa powstaje projekt o powierzchni 14 000 m2, z 400 miejscami parkingowymi wyposażonymi w stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt znajduje się przy ul. Batalionów Chłopskich, jednej z głównych arterii miejskich, która jest zarazem częścią drogi wojewódzkiej DW384, łączącej Dzierżoniów z Bielawą.

Dzięki korzystnemu położeniu strefa zasięgu parku handlowego, liczona do 15 minut jazdy samochodem, obejmie 100 000 mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego. 

„Retail Park Dzierżoniów będzie dominującym obiektem handlowym w swoim regionie i na stałe wpisze się w życie okolicznych mieszkańców. Dla przyszłych klientów otwieramy nowe możliwości zakupowe. Inwestycja stworzy także miejsca pracy dla osób zamieszkujących powiat dzierżoniowski. Koncepcja projektu stanowi odpowiedź na współczesne oczekiwania w kwestii wygody i szybkości realizacji zakupów. Pod względem oferty i formatu handlowego Retail Park Dzierżoniów wypełnia lukę na lokalnym rynku – mówi Daria Górniak, Senior Leasing & Expansion Manager w Falcon Investment Management.

„Obiekt powstanie z zachowaniem standardów zrównoważonego budownictwa, budynek będzie przyjazny środowisku naturalnemu, a także komfortowy dla swoich użytkowników. Projekt wypełnia normy jakościowe zgodne z wymogami  jednego z najważniejszych obecnie na świecie certyfikatów – BREEAM – skupionego na ocenie jakości prowadzonego procesu inwestycyjnego” – mówi  Paweł Zdunek, Manager ds. Technicznych w Falcon Investment Management.

Atutem projektu jest nie tylko lokalizacja, ale także tenant mix dopasowany do współczesnych standardów – z ponad 20 sklepami znanych i poszukiwanych marek, takich jak m.in. Rossmann, Cropp, House, Sinsay, RTV Euro  AGD, CCC, Diverse, Kaes, Pepco. Na popularność parku handlowego wpłynie też obecność cenionego przez Polaków sklepu Lidl, który zajmie powierzchnię ponad 2000 m2.

„Zadbaliśmy o możliwie najlepszy zestaw najemców. Dla przyszłych klientów parku handlowego przygotowaliśmy kilka modowych debiutów – sklepów marek, które nie były dotąd obecne w Dzierżoniowie. Między innymi dzięki temu centrum stanie się z pewnością popularnym miejscem zakupów.” – mówi Jan Wciślak, Associate Director w BOIG.

Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy. Otwarcie parku handlowego w Dzierżoniowie zaplanowano na 2024 rok.

***

O firmie BOIG:

The Blue Ocean Investment Group (BOIG) świadczy kompleksowe i innowacyjne usługi polskim i zagranicznym klientom na rynku nieruchomości komercyjnych, począwszy od wstępnych badań rynkowych, poprzez doradztwo projektowe, pomoc w pozyskiwaniu finansowania, budowę, komercjalizację, kreowanie marki, aż do sprzedaży nieruchomości jako inwestycji. Grupa BOIG to spółki, które świadczą wyspecjalizowane usługi w zakresie property consulting, project management, tenants coordination, investment consulting i asset management.

O firmie FALCON INVESTMENT MANAGEMENT:

Falcon Investment Management to prężnie rozwijający się fundusz na rynku nieruchomości komercyjnych w segmencie Retail Parków. Aktualnie realizuje szereg projektów z partnerami zewnętrznymi oraz kilka projektów własnych. Rozwój Falcon Investment Management w najbliższych latach oparty będzie o zakup działających obiektów, współpracę z partnerami zewnętrznymi, jak i prowadzenie własnej działalności inwestycyjno-deweloperskiej, mając na celu budowę ogólnopolskiego, stabilnego portfolio parków handlowych. 

Źródło tekstu i zdjęcia: materiały prasowe. (Na zdjęciu wizualizacja inwestycji Retail Park Dzierżoniów).

 

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Warszawa. 14 850 paszportów wydano przez rok na Lotnisku Chopina

To już rok! Punkt paszportowy MSWiA na warszawskim lotnisku...

Świętowanie 20-lecia Polski w UE 

Z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej odbędzie...

Polacy planują majówkę. Dużym powodzeniem cieszą się góry

Pierwsze wiosenne słońce i świetna pogoda wybudziły Polaków z...

Jaja nie tylko na Wielkanoc. Polacy jedzą ich coraz mniej

Od 10 lat sukcesywnie rośnie udział alternatywnych systemów chowu...