Skawina. Nowy najemca w powstającym projekcie magazynowym 

MDC2 – deweloper zrównoważonych powierzchni magazynowych i logistycznych działający na polskim rynku – i Generali Real Estate (poprzez paneuropejski fundusz Generali Real Estate Logistics Fund, GRELF) sfinalizowały najem budynku o powierzchni 36 200 m2 w ramach MDC2 Park Kraków South. Najemca – jedna z wiodących firm z branży technologii medycznych – jeszcze w tym roku zacznie działalność w obiekcie certyfikowanym w systemie BREEAM New Construction na poziomie Excellent.

MDC2 Park Kraków South tworzą trzy budynki dystrybucyjno-logistyczne o planowanej łącznej powierzchni GLA ponad 90 000 m2 położone na działkach o łącznej powierzchni 19 hektarów. Projekt jest strategicznie zlokalizowany w Skawinie, 13 km od centrum Krakowa i niecałe 2 km od węzła autostrady A4.

Właścicielem projektu jest Generali Real Estate (poprzez paneuropejski Generali Real Estate Logistics Fund, GRELF), specjalizujący się w inwestycjach w sektorze logistycznym w całej Europie i zarządzany przez Generali Real Estate SpA Società di gestione delrisparmio. Deweloperem projektu jest MDC2.

Zgodnie z założeniami spółki Generali Real Estate, która w całym swoim europejskim portfolio koncentruje się na inwestycjach zgodnych z zasadami  zrównoważonego rozwoju, oraz strategią MDC2, skoncentrowaną na ESG, przedsięwzięcie zostało zaprojektowane i zrealizowane z uwzględnieniem najlepszych praktyk w kontekście ochrony środowiska. Podobnie jak w przypadku innych swoich projektów, MDC2 certyfikuje budynki MDC2 Park Kraków South do standardu BREEAM New Construction na poziomie Excellent. Wszystkie budynki realizowane przez MDC2 spełniają wymogi zrównoważonego budownictwa. 95% materiałów budowlanych w projekcie nadaje się do recyklingu, dachy budynków są zaprojektowane w sposób ułatwiający instalację paneli fotowoltaicznych, a w okolicy zaplanowano zróżnicowane biologicznie tereny zielone oraz strefę sportu i odpoczynku o nazwie Rest&Move.

– Z radością witam spółkę z branży technologii medycznych wśród najemców w naszym nowopowstającym projekcie magazynowym w Skawinie – powiedziała Katarzyna Dudzik, Development Director w MDC2. – Jestem przekonana, że zarówno lokalizacja, jak i efektywność powierzchni zapewnią naszemu klientowi pomyślne prowadzenie działalności oraz umożliwią mu dalsze innowacje i rozwój na całym świecie.

– Fakt, że jedna z czołowych firm na światowym rynku technologii medycznej wybrała MDC2  Park Kraków South świadczy o wysokiej jakości projektu, będącego w stanie sprostać wymaganiom każdego klienta, dzięki innowacyjnym i zrównoważonym rozwiązaniom. – dodał Pierre-David Baylac, Head of Logistics w Generali Real Estate.

Podczas transakcji usługi doradcze świadczyły spółki GT Law, Clifford Chance i JLL.

***

Informacje o spółkach:

Generali Real Estate jest jednym z wiodących na świecie zarządców nieruchomości. Aktywa pod zarządem spółki osiągnęły w III kwartale 2022 r. wartość około 39 mld euro. Firma wykorzystuje wiedzę ponad 370 specjalistów i ma swoje jednostki operacyjne w głównych miastach europejskich. Zintegrowany model biznesowy Generali Real Estate uwzględnia pełen zakres działań związanych z zarządzaniem aktywami i cały łańcuch wartości nieruchomości. Seria transgranicznych instrumentów inwestycyjnych, zarządzanych przez wyspecjalizowanego menedżera aktywów, Generali Real Estate – S.p.A. Società di gestione del risparmio, dąży do tworzenia długoterminowej wartości dla inwestorów poprzez inwestowanie w aktywa charakteryzujące się dobrymi lokalizacjami, wysoką płynnością i silną bazową dynamiką najmu. Zarządzany portfel obejmuje unikalną mieszankę nieruchomości historycznych i nowoczesnych, od przełomowych budynków po nowe perełki architektoniczne, co pozwoliło spółce rozwinąć najlepsze w swojej klasie umiejętności w zakresie innowacji technologicznych, zrównoważonego rozwoju i rozwoju miast. Generali Real Estate jest częścią ekosystemu spółek zarządzających za pomocą aktywów Generali Investments.

www.generalirealestate.com

MDC² to polski deweloper powierzchni logistyczno-magazynowych założony w 2021 roku przez doświadczonych profesjonalistów z branży nieruchomości komercyjnych. Zespół MDC2 liczy obecnie 21 osób, które w ciągu ostatnich 20 lat zbudowały w Polsce ponad 3,8 mln mkw. magazynów. Firma buduje nowoczesne ekologiczne budynki logistyczne w Polsce – drugim najszybciej rozwijającym się rynku logistycznym w Europie. Obecne inwestycje MDC2 to MDC2 Park Gliwice (57 000 mkw.), MDC2 Park Łódź South (80 000 mkw.) i MDC2 Park Kraków South (90 000 mkw.) – wszystkie są w pełni finansowane i będą oddane do użytku w 2023 roku. MDC2 kładzie szczególny nacisk na aspekty ESG we wszystkich swoich działaniach, uwzględniając wykorzystanie zasobów naturalnych, w celu zminimalizowania śladu węglowego i jest jedynym polskim deweloperem magazynowym, który posiada formalny komitet ds. ESG w Radzie Dyrektorów, który, między innymi, zapewnia nadzór i doradztwo strategiczne w kwestiach związanych z ochroną środowiska, kwestiami odpowiedzialności społecznej i praktyk zarządczych.

Źródło tekstu i zdjęcia – materiały prasowe (na zdjęciu – wizualizacja MDC2 Park Kraków South)

 

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
spot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Mały gest, duże efekty

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Gi Group Holding,...

Niezaangażowani, niedoceniani, zestresowani. Jak pomóc polskim pracownikom?

Światowe trendy jednoznacznie wskazują, że zaangażowanie pracowników utrzymuje się...

Ferie na półmetku. Górale narzekają, za to jest w czym przebierać

Po mocnym starcie z warszawskimi turystami w roli głównej,...

IMGW: wiele staropolskich przysłów pogodowych już nie jest aktualnych

„Gdy listopad mroźny, to lipiec niegroźny”, „Święta Zofija kłosy...