W obiektach logistycznych powstają „Strefy przyjazne kierowcom”

W ostatnich 20 latach handel międzynarodowy wzrósł w Polsce ponad dwukrotnie, a sprzedaż internetowa rozwija się osiągając wzrosty z roku na rok. Podążając za trendem, najemcy poszukują magazynów i generują coraz większe zapotrzebowanie na takie powierzchnie. Polska należy do najszybciej rozrastających się rynków magazynowych w Europie i zajmuje 2. miejsce pod względem dynamiki jego rozwoju. Rynek powierzchni magazynowych ewoluuje nie tylko pod względem ilościowym – wzrasta także jakość usług. Przejawia się to między innymi w praktykach wdrażanych z myślą o prowadzeniu zrównoważonego biznesu.

W łańcuchu logistycznym jedno z kluczowych ogniw stanowi kierowca samochodu ciężarowego, który dostarcza towary przeznaczone do magazynowania. W efekcie coraz więcej uwagi rynku logistycznego skupia się na komforcie pracy kierowców. Ich kondycja i samopoczucie w pracy wpływa pośrednio na jakość procesów, w które zaangażowani są deweloperzy i właściciele powierzchni magazynowych. Dlatego dobrostan kierowców nabiera znaczenia w strategii MDC² dotyczącej społecznej odpowiedzialności w ramach działań zgodnych ze strategią ESG spółki.

W myśl opracowanej koncepcji MDC² uruchamia w swoim komercyjnym obiekcie logistycznym pierwszą w Polsce siłownię realizowaną we współpracy z Truckers Life.  

Truckers Life to fundacja, która promuje zdrowy styl życia i walczy o poprawę warunków pracy kierowców ciężarówek w całej Europie. Jest to organizacją non profit działającą w branży transportu drogowego z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie kierowców zawodowych.

„Jednym z kluczowych założeń Fundacji Truckers Life jest budowa zewnętrznych siłowni na parkingach i w miejscach postoju. Dzięki MDC² po raz pierwszy w Polsce możemy uruchomić siłownię w zamkniętym obiekcie logistycznym. To nowość na rynku. Razem z MDC² otwieramy nowe możliwości dla kierowców, dla których teren centrum logistycznego jest codziennym miejscem odwiedzin. Jest to dla nas niezmiernie ważne, aby kierowca także w miejscu oczekiwania na załadunek i rozładunek mógł mieć także dostęp do różnego rodzaju udogodnień, które ułatwią mu ten czas oczekiwania.

Na tym właśnie, jako fundacja, będziemy skupiać nasze działania w roku 2023 i promować wśród obiektów logistycznych pakiet rozwiązań, które pozwolą stworzyć w ich obrębie „strefy przyjazne kierowcom”. Cieszymy się, że MDC² rozumie potrzeby związane z pracą kierowcy samochodu ciężarowego, pracownika narażonego na obciążenia fizyczne i psychiczne i wraz z siłownią, udostępni kierowcom także strefę relaksu i sportu “Rest&Move”.

Razem z MDC² podnosimy jakość pracy tej grupy zawodowej” – mówi Dagmara Trusewicz, Prezes Fundacji Truckers Life.

Na terenie gliwickiego obiektu powstanie unikatowa strefa relaksu i sportu pod nazwą Rest&Move. W ramach tej koncepcji powstaną strefa sportowa, w tym: siłownia, boisko typu multisport oraz miejsca do odpoczynku otoczone nasadzeniami gwarantującymi bioróżnorodność i zdrowe powietrze. Zasadzone zostaną naturalne łąki kwietne, nieopodal terenu stanie pasieka, którą będą zarządzać lokalni bartnicy. Ideą projektu „Rest&Move” jest promocja zdrowego stylu życia i poprawa warunków pracy wszystkich korzystających z obiektów magazynowych dewelopera.

„Dla nas ESG to DNA biznesu, który prowadzimy. Zachęcamy także naszych partnerów i najemców do stosowania zrównoważonych praktyk. Niesłychanie ważną częścią strategii społecznej odpowiedzialności jest poprawa bezpieczeństwa dostaw. W znacznej mierze zależy ono od dobrostanu kierowców, przemierzających za kółkiem tysiące kilometrów. Pierwsza w Polsce zewnętrzna siłownia pod patronatem Truckers Life w naszym obiekcie w Gliwicach otwiera szeroką i długoterminową współpracę z fundacją. Razem będziemy promować zdrowy styl życia tej grupy zawodowej. Razem też chcemy wychodzić poza standardy, dlatego nasze działania będą obejmować między innymi organizację wydarzeń na terenie siłowni i edukację dotyczącą zapewnienia zdrowia osobie prowadzącej pojazd ciężarowy. Działania ukierunkowane na dobrostan kierowców będą prowadzone z zachowaniem synergii organizmu, jakim jest centrum logistyczne, dlatego włączeni w nie zostaną nie tylko kierowcy samochodów ciężarowych, ale także pracownicy parku magazynowego” – mówi Magdalena Cieliczko, Head of Marketing, MDC².

O firmie:

MDC² to polski deweloper powierzchni logistyczno-magazynowych założony w 2021 roku przez doświadczonych profesjonalistów z branży nieruchomości komercyjnych. Zespół MDC2 liczy obecnie 21 osób, które w ciągu ostatnich 20 lat zbudowały w Polsce ponad 3,8 mln mkw. magazynów. Firma buduje nowoczesne ekologiczne budynki logistyczne w Polsce – drugim najszybciej rozwijającym się rynku logistycznym w Europie. Obecne inwestycje MDC2 to MDC2 Park Gliwice (57 000 mkw.), MDC2 Park Łódź South (80 000 mkw.) i MDC2 Park Kraków South (90 000 mkw.) – wszystkie są w pełni finansowane i będą oddane do użytku w 2023 roku. MDC2 kładzie szczególny nacisk na aspekty ESG we wszystkich swoich działaniach, uwzględniając wykorzystanie zasobów naturalnych, w celu zminimalizowania śladu węglowego i jest jedynym polskim deweloperem magazynowym, który posiada formalny komitet ds. ESG w Radzie Dyrektorów, który, między innymi, zapewnia nadzór i doradztwo strategiczne w kwestiach związanych z ochroną środowiska, kwestiami odpowiedzialności społecznej i praktyk zarządczych.

Źródło tekstu i zdjęć – materiały prasowe.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
spot_img
spot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Na lotnisku Chopina znów tłumy podróżnych

Lotnisko Chopina ponownie, jak przed pandemią koronawirusa, pęka w...

Jak Polacy planują spędzić Boże Narodzenie?

Większa mobilność Polaków, atrakcyjne oferty i zmiany stylu życia...

25 Najlepszych Miejsc Pracy na świecie

Bez względu na miejsce, gdzie żyją i pracują ludzie,...

Europejskie miasta najbardziej przyjazne dla rodzin

Znamy ranking najlepszych w Europie miejsc do wychowywania dzieci....