Wrocław. Biurowiec West 4 Business Hub A uzyskał platynowy certyfikat WiredScore

Wrocławski biurowiec West 4 Business Hub A, jako pierwszy budynek zlokalizowany w mieście regionalnym w Europie Środkowo-Wschodniej, uzyskał certyfikat WiredScore na poziomie Platinum.

To efekt działań nowego właściciela nieruchomości – firmy inwestycyjno-deweloperskiejSolida Capital, która po nabyciu obiektu od Echo Investment zdecydowała się na jego modernizację i wprowadzenie w nim najwyższego standardu łączności cyfrowej i technologicznej. Uzyskanie WiredScore przez West 4 Business Hub A otwiera nowy rozdział w globalnej certyfikacji zaawansowania technologicznego oraz innowacji w nieruchomościach w Polsce. Równocześnie świadczy o istotnej potrzebie i chęciach inwestorów do realizacji tego typu rozwiązań w inteligentnym  budownictwie.

W momencie zakupu West 4 Business Hub A przez Solida Capital biurowiec posiadał certyfikat środowiskowy BREEAM z oceną Excellent, którego wymagania nadal spełnia. Po uzyskaniu WiredScore jest nie tylko zielony i zrównoważony, ale również przygotowany na przyszłość – zapewnia najemcom najlepszą łączność cyfrową. Wpisuje się także w najlepsze praktyki rynkowe w zakresie rozwiązań technologicznych i planów awaryjnych, zapewniając firmom możliwość działania w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.

– Skupiamy się na dostarczaniu naszym najemcom najwyższej klasy rozwiązań w przestrzeni technologicznej, dzięki którym nasze biurowce są bardziej wydajne, bezpieczne i zaawansowane pod względem innowacyjnych rozwiązań. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że West 4 Business Hub A uzyskał najwyższą klasę (Platinum) certyfikacji i postrzegamy to jako uznanie rozwiązań, które wprowadziliśmy w tym obszarze. Nasi najemcy mają pewność, że łączność w budynku jest najlepszej jakości na rynku, zgodnie z najnowocześniejszymi globalnymi wytycznymi WiredScore. Solida Capital zobowiązuje się do dalszych inwestycji oraz wdrażania zielonych i inteligentnych technologii w swoich biurowcach zgodnie z polityką ESG firmy – mówi Fabio Melis, Manager w Solida Capital Europe.

Konsultantem w zakresie smart building na tym projekcie była firma Colliers, która wspierała Solida Capital w ocenie, poprawie łączności cyfrowej i certyfikacji na poziomie Platinium dla West 4 Business Hub A. Cały proces zajął niecałe trzy miesiące.

– Solida Capital ma ambicję utrzymywać swoje budynki na jak najwyższym poziomie technologicznym, aby dostarczać najemcom najlepsze doświadczenia. Naszą pracę zaczęliśmy od weryfikacji istniejących rozwiązań teletechnicznych, a kolejno wspólnie z klientem wybraliśmy ulepszenia do wprowadzenia, zwracając przy tym uwagę na ich wpływ na budynek i elastyczność dla najemców. Nie szukaliśmy tylko punktów do zdobycia w ramach certyfikatu, ale znaczących ulepszeń, takich jak stworzenie drugiego punktu wejścia infrastruktury światłowodowej do budynku, instalacja kontroli temperatury i wilgotności w pomieszczeniach telekomunikacyjnych czy zabezpieczenie ich przed zalaniem. Określiliśmy także budżet dla rekomendowanych rozwiązań, zaproponowaliśmy i zweryfikowaliśmy dostawców – mówi Renata Hartle, Dyrektor ds. Rozwiązań Technologicznych w Colliers i dodaje: – W trakcie procesu wprowadzania ulepszeń ściśle współpracowaliśmy z zarządcą nieruchomości oraz firmą techniczną obsługującą budynek, aby mieć pewność, że utrzymujemy pod kontrolą koszty, jakość i czas realizacji. Na koniec przeprowadziliśmy audyt budynku w końcowej fazie, aby skompletować dokumentację do certyfikacji.

Certyfikat WiredScore powstał w 2013 roku w Nowym Jorku. Jego wprowadzenie było motywowane potrzebami najemców biurowych, którzy oczekiwali potwierdzenia wysokiego standardu rozwiązań teletechnicznych przed wyborem budynku na swoją siedzibę. Certyfikacja zawitała do Polski w 2022 roku, potwierdzając jeszcze większą potrzebę wprowadzania na polski rynek nieruchomości innowacyjnych rozwiązań, a także zapewnienia zdrowych i komfortowych warunków pracy użytkownikom nieruchomości.

Źródło tekstu i zdjęć – materiały prasowe.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

W obiektach logistycznych powstają „Strefy przyjazne kierowcom”

W ostatnich 20 latach handel międzynarodowy wzrósł w Polsce...

Do Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP przystąpiło ostatnio 27 nowych organizacji

„W ostatnim czasie do Rady Przedsiębiorców przystąpiło 27 nowych...

Inflacja nie powstrzymuje Polaków przed podróżowaniem

Inflacja dotyka także branżę turystyczną – w ubiegłym roku...

Kołobrzeg. Nadbałtycka promenada ze wsparciem unijnym

W Kołobrzegu zakończono modernizację spacerowo-rowerowej promenady, która łącznie obejmuje...