#CEBioForum2023 – miejsce, gdzie bije serce biotechnologii

Podczas 21. edycji targów biotechnologicznych CEBioForum 2023 odbędzie się 5 paneli dyskusyjnych, w których eksperci będą rozmawiać o kluczowych tematach związanych z rozwojem tego sektora w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia w Cambridge Innovation Center przy ul. Chmielnej 73 w Warszawie. W największym tego typu spotkaniu branży bio-innowacji w naszym regionie Europy udział weźmie kilkuset przedstawicieli świata nauki, biznesu i administracji.

Od ponad 20 lat CEBioForum stanowi jedną z największych platform spotkań przedstawicieli świata biotechnologii, finansów i administracji publicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. W dotychczasowych edycjach targów organizowanych przez Związek Firm Biotechnologicznych BioForum udział wzięło kilka tysięcy uczestników z całego świata, rozmawiając na tematy niezwykle istotne dla rozwoju sektora bio-innowacji w Polsce, Europie i na świecie. Nie inaczej będzie i w tym roku. Jednym z kluczowych punktów programu CEBioForum 2023 będą dyskusje panelowe. O czym dokładnie będą rozmawiać eksperci?

Pierwszy panel CEBioForum 2023 zostanie poświęcony rozwojowi sektora biotechnologicznego w Europie. W dyskusji udział wezmą m.in. przedstawiciele EuropaBio, litewskiego związku firm biotechnologicznych, funduszu i&i Biotech Fund z Czech. Razem z polskimi panelistami omówią m.in. mocne i słabe strony sektora biotechnologicznego w Europie, perspektywy jego rozwoju oraz poziom konkurencyjności. Drugi panel będzie podejmował podobną tematykę, jednak centrum zainteresowania uczestników dyskusji tym razem będzie polska branża biotech reprezentowana przez przedstawicieli takich firm jak Celon pharma, WPD Pharmaceuticals, Mabion czy Polpharma biologics. Jej potencjał w ostatnich latach istotnie wzrósł – w tym momencie obejmuje ona ok. 170 firm i ponad 5000 pracowników aktywnych w dziedzinie badań i rozwoju.

Oprócz dyskusji na temat samego sektora biotechnologicznego, organizatorzy przewidzieli również panele poświęcone inwestycjom w biotech, wpływowi ESG (ang. environmental, social and corporate governance – środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny) na firmy biotechnologiczne, a także nowym technologiom w branży biotechnologicznej. – Tematyka paneli CEBioForum 2023 została zaprojektowana tak, by w gronie ekspertów, przedstawicieli branży, ale również inwestorów, wspólnie omówić najważniejsze, najbardziej palące tematy w biotechnologii. Sektor biotech należy do najbardziej perspektywicznych, a wraz z rosnącym zapotrzebowaniem np. na rozwój technologii medycznych, w kolejnych latach jeszcze bardziej będzie zyskiwał na znaczeniu. Dlatego już teraz musimy wyznaczyć kierunki i perspektywy jego rozwoju w przyszłości. To właśnie m.in. o tym będziemy dyskutować podczas CEBioForum 2023 – miejsca, gdzie bije serce biotechnologii – powiedziała dr Magdalena Kulczycka, dyrektor Związku Firm Biotechnologicznych BioForum – instytucji organizującej CEBioForum 2023.

Oprócz dyskusji panelowych, w trakcie wydarzenia odbędzie się również specjalna ścieżka o charakterze warsztatowym dla specjalistów i kadry zarządzającej z branży, a także prezentacje firm i realizowanych przez nie projektów przed inwestorami. Dla wielu startupów i młodych firm biotechnologicznych będzie to szansa na nawiązanie niezwykle cennych kontaktów biznesowych. Innym kluczowym punktem wydarzenia będzie wieczorna gala z wręczeniem nagród CEBioForum Awards.

CEBioForum 2023 otrzymało patronat honorowy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, a Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii, będzie gościem honorowym wydarzenia. Oprócz MRiT targi zostały objęte patronatem honorowym Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. W trakcie CEBioForum 2023 w charakterze Key Note Speakera wystąpi dr Michael Soldan, CEO Polpharma Biologics Group. Ponadto partnerami wydarzenia są europejskie stowarzyszenie firm i organizacji branży biotech EuropaBio, litewski związek firm biotechnologicznych LBTA, Cambridge Innovation Center i Porozumienie Akademickich Centrów Transferów Technologii oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Dodatkowe informacje o targach, szczegółowa agenda wydarzenia, a także formularz rejestracyjny dla osób zainteresowanych uczestnictwem w CEBioForum 2023 dostępny jest na stronie internetowej www.cebioforum.com

Źródło: materiały prasowe. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Elastyczność sieci szansą na energię elektryczną dostępną wszędzie

Nowoczesny, dynamiczny system elektroenergetyczny wymaga wdrażania innowacyjnych produktów i...

Trendy kształtujące branżę biotechnologiczną

Biotechnologia obejmuje wykorzystanie żywych organizmów i procesów biologicznych w...

Prace badawczo-rozwojowe w sektorze farmaceutycznym

Jak wynika z raportu Bank of America Merrill Lynch,...

Lidzbark Warmiński. Powstaje Ciepłownia Przyszłości

Przekształcanie w Polsce ciepłownictwa opartego na paliwach kopalnych w...