DREMA 2022: spotkanie branży i pomoc ukraińskim dzieciom

Skoro na miejscu będą wszystkie narzędzia i materiały, to dlaczego nie zrobić z nich mebli i od razu po targach wysłać ich potrzebującym? Podczas rozpoczynających się we wtorek targów DREMA działać będzie Fabryka Mebli na Żywo. Wyprodukowane w niej zestawy mebli trafią do dzieci z domów dziecka w Ukrainie.

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA to jedne z najważniejszych targów dla tej branży na świecie. Są też jedną z niewielu imprez, które nie zostały odwołane z powodu pandemii – targi odbywały się i w 2020, i w 2021 roku.

„Mam nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych, na przekór wszelkim przeciwnościom, tegoroczna DREMA będzie świętem branży drzewnej i meblarskiej. Organizujemy to wydarzenie przekonani o wartości i potrzebie spotkań na żywo. Jak mówią nasi wystawcy >>nie ma biznesu bez relacji<<; my dodajemy do tego jeszcze, że każda przeciwność losu jest do przejścia, jeżeli nie jesteśmy w niej sami. Sytuacja, w jakiej nasza branża znajduje się w tym momencie, pokazuje, że DREMA jest potrzebna jeszcze bardziej niż dotąd” – mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.

Branża drzewna, która była jednym z największych beneficjentów drugiej fazy pandemii, ma za sobą rekordowo dobry rok 2021 i nie gorsze pierwsze półrocze bieżącego roku – wynika z raportu przygotowanego przez Bank Pekao S.A. Świetne wyniki uzyskane w niepewnym otoczeniu są niejako przypieczętowaniem długiego okresu konsekwentnej ekspansji polskich producentów w ramach unijnego sektora. Teraz jednak trend się zmienia: wojna w Ukrainie, inflacja, problemy z dostępnością surowców sprawiają, że przedstawiciele branży mniej optymistycznie patrzą w przyszłość.

Dyskusji o tym nie zabraknie podczas DREMY. Swój udział w targach zapowiedziało ponad 300 wystawców z 15 państw.

Wszystko się kręci wokół drewna

Na DREMIE pokazane zostanie wszystko, co potrzebne jest do obróbki drewna. Roboty, linie produkcyjne mebli, maszyny, narzędzia, programy do projektowania mebli – swoje nowości i premiery pokażą zarówno liderzy branży, jak i mniejsze firmy. 13 innowacyjnych produktów zostanie nagrodzonych Złotym Medalem Grupy MTP.

Sporą część targów poświęcono pracom w drewnie, narzędziom ręcznym i elektronarzędziom. To gratka nie tylko dla profesjonalistów, ale też majsterkowiczów i miłośników DYI. Z myślą o nich powstanie DREMA HOBBY oraz strefy przygotowane m.in. przez ekipę Narzędzioholików (TOOLS SALOON, paw. 6, stoisko 1) i drewno.pl (Strefa Wiedzy, paw. 5, stoiska 45, 53). Odbędą się też XXI Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ (paw. 5, stoiska 42, 43, 44). W tym samym miejscu podziwiać będzie można prace nagrodzone w konkursie Wyczarowane z drewna. Organizatorem konkursów jest Wydawnictwo INWESTOR.

DREMA DZIECIOM

Przez cztery dni targów będzie działała Fabryka Mebli na Żywo (paw. 6, stoisko 33, 36). Studentki i studenci Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UP oraz pomagające im roboty KAWASAKI, przygotują łóżka, szafy i półki ścienne (30 zestawów). Meble będą od razu pakowane i po DREMIE pojadą do Lwowa, do Centrum Rehabilitacji i Edukacji DREAM, w którym obecnie przebywają dzieci z domów dziecka w Ługańsku i Doniecku. Wszystkie rozwiązania sprzętowe oraz informatyczne zostaną wykorzystane by „na żywo” zademonstrować takie procesy jak: frezowanie i wiercenie płyt meblowych laminowanych do produkcji szafy, cięcie pianki poliuretanowej na materace, produkcja stelaży meblowych do łóżek, montaż okuć, tapicerowanie, kontrola jakości, pakowanie oraz magazynowanie produktów gotowych. W ramach Fabryki Mebli na żywo INFOTEC Engineering, pionier w dziedzinie dostawy zautomatyzowanych gniazd produkcyjnych do łączenia elementów drewnianych i drewnopochodnych zaprezentuje – pierwsze na świecie – stanowisko do zbijania stelaży meblowych skrojone na miarę potrzeb zarówno małych jak i dużych firm z sektora produkcji mebli tapicerowanych.

Podczas DREMY odbędzie się szereg spotkań, warsztatów i konferencji. W przeddzień targów, 12 września, podczas międzynarodowej konferencji KOOPDREW zaprezentowany będzie m.in. raport Banku Pekao S.A. o przemyśle drzewnym.

W drugim dniu targów DREMA odbędzie się VII Ogólnopolski Kongres Meblarski, który upłynie pod hasłem „Jak zwiększyć zyskowność w czasie nowych wyzwań” (paw. 10).

Targi DREMA są partnerem międzynarodowej konferencji naukowej DREWNO-NAUKA-GOSPODARKA, którą organizuje cyklicznie Sieć Badawcza Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. Wydarzenie afiliowane jest przez European Forest Institute, a sesje drugiego i trzeciego dnia konferencji (14-16.09) będą odbywały się na Międzynarodowych Targach Poznańskich (paw. 3, sala Zielona).

***

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA – 13-16 września 2022, godz. 10:00-17:00 (16 września do 16:00), Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilony 5, 5A i 6 (wejście przez Hol Wschodni lub od ul. Bukowskiej).

Źródło informacji i ilustracji: Targi DREMA

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Dane z Narodowego Spisu Powszechnego. Starzejemy się

Starzejemy się jako społeczeństwo i koncentrujemy wokół metropolii –...

NEWAG S.A. wyróżniony certyfikatem IRIS Gold

Newag S.A., wiodący polski producent kolejowy, jako pierwsza firma...

Konkurs Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2021. Nagrody Ministra Infrastruktury 

13 września 2022 r. wręczono nagrody laureatom konkursu zorganizowanego...