Kujawsko-pomorskie. Pociągi zakupione ze środków unijnych wkrótce wyjadą na trasy 

Nowe pociągi zakupione przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego wyruszą na trasy w całym regionie. Pięć nowoczesnych zespołów trakcyjnych kosztowało 180 mln zł.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego sfinalizował zakup pięciu pociągów, które w barwach Polregio będą obsługiwały przewozy pasażerskie w całym regionie. Zadanie zostało sfinansowane ze środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego. W sumie wydano 180 mln zł. 

„W Kujawsko-Pomorskiem obserwujemy w ostatnim czasie wzrost liczby korzystających z regionalnej oferty kolejowej – obecnie o 25 proc. w stosunku do sytuacji sprzed pandemii. To oznacza m.in., że działania samorządu województwa na rzecz rozwoju regionalnego transportu kolejowego i przywrócenia mu znaczenia w połączeniach lokalnych są właściwe i pozytywnie odbierane przez obecnych i potencjalnych pasażerów” – zaznaczył marszałek Piotr Całbecki. 

Jak poinformowano w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego, zakupione w bydgoskiej Pesie elektryczne zespoły trakcyjne są przystosowane do potrzeb osób z trudnościami w poruszaniu się i wyposażone w klimatyzację oraz rozwiązania techniczne zapewniające stałą bieżącą informację dla podróżnych. Każdy z pociągów ma 150 miejsc siedzących. Składy będą obsługiwały m.in. dworce w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Inowrocławiu.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP. Zdjęcie – fot. Marta Stangreciak/UMWKP

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Polacy planują majówkę. Dużym powodzeniem cieszą się góry

Pierwsze wiosenne słońce i świetna pogoda wybudziły Polaków z...

Jaja nie tylko na Wielkanoc. Polacy jedzą ich coraz mniej

Od 10 lat sukcesywnie rośnie udział alternatywnych systemów chowu...

Wielkanoc dla Polaków to bardziej spotkania rodzinne niż święta religijne

Dla 32% Polaków Święta Wielkanocne to święta rodzinne połączone...

Polacy wobec propozycji czterodniowego tygodnia pracy

Nawet co trzeci respondent uważa, że zmniejszenie obecnego wymiaru...