Podlasie. Rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie wymiany oświetlenia ulicznego

Na Podlasiu rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie efektywnego energetycznie oświetlenia ulicznego lub w obiektach użyteczności publicznej. Do rozdysponowania jest 16 mln zł.

Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Chodzi o wsparcie finansowe inwestycji, dzięki którym o co najmniej 30 proc. zmniejszy się zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Samorządy mogą uzyskać środki m.in. na: wymianę oświetlenia ulicznego, wymianę oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego obiektów użyteczności publicznej oraz montaż lub modernizację systemu zarządzania oświetleniem.

„Dzięki tym pieniądzom gminy mogą wymienić przestarzałe oświetlenie uliczne, dokonać montażu lub modernizacji systemu zarządzania oświetleniem, który np. reguluje włączanie oświetlenia ulicznego. Dodatkowo premiowane będą przedsięwzięcia realizowane na obszarach miejskich” – powiedział, cytowany w komunikacie urzędu, marszałek Artur Kosicki.

O wsparcie można się ubiegać na projekty realizowane na terenie całego województwa, w tym na obszarze Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego. Nabór wniosków trwa od 3 do 19 kwietnia. W puli konkursu jest 16 mln zł. Poszczególne projekty mogą uzyskać dofinansowanie do 85 proc. wartości zadania.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP. Zdjęcie ilustracyjne – fto. Shutterstock.

Udostępnij wpis:

Zapisz się na Newsletter

Bądź na bieżąco ze wszystkimi artykułami, tematami i wydarzeniami.

REKLAMAspot_img
PROJEKT CHARYTATYWNY GLORIA VICTISspot_img
REKLAMAspot_img

Popularne

Podobne
Podobne

Wakacyjne statystyki lepsze, ale nietrzeźwych kierowców wciąż nie brakuje

Podczas tegorocznych wakacji odnotowano ponad 21,5 tys. przypadków kierowania...

Co oprócz angielskiego?

Nikogo nie zaskoczy dziś informacja, że na każdym etapie...

Nadmorska baza noclegowa. Podsumowanie sezonu wakacyjnego 2023

Sezon wakacyjny ’23 nad polskim morzem nie był tak...

Jak Polacy spędzili wakacje 2023?

Mimo że, jak wynika z badań, 30% Polaków jest...